Binance CEO’su: Coronavirus, Bitcoin fiyat çöküşünden sorumlu değil

 Binance CEO’su: Coronavirus, Bitcoin fiyat çöküşünden sorumlu değil
  • Binance CEO’su Changpeng Zhao ve kripto para dünyasında ‘CZ’ takma adı ile bilinen, Coronavirus’un etkisi konusunda halk arasında dolaşımdan oldukça farklı bir görüş ortaya koydu; Bitcoin fiyatlarında COVID-19 salgını.

Coronavirus son birkaç haftadır öfkelenerek ülkeler arasında yüzlerce insanı ve endişe verici bir oranı etkiledi. Eşzamanlı olarak, bitcoin fiyatlarında ciddi bir damla oldu Bazı kripto para birimi analistleri ve meraklıları tarafından yapılan spekülasyonlar, virüsün mevcut bitcoin fiyat çöküşünden sorumlu olmasıdır. Ancak, Changpeng Zhao farklı bir görüştedir.

Bitcoin fiyat çöküşünün zaten bir gerçek olduğunu ve Coronavirüs’ün sadece ekonomik krizi tetikleyen bir kıvılcım olduğunu söyledi. Pandeminin ekonomik durumun temel nedeni olarak kabul edilmediğini ileri sürdü. Aksine, küresel ekonominin darbeyi kaldıramadığını ne kadar kırılgan olduğunu gösterdiğini düşünüyor.

Ekonomi, koronavirüs pandemisinin ortasında güçlendirilmelidir

Changpeng Zhao, bu yılki durumun 2008’deki Küresel Finansal Kriz’e herhangi bir olasılık getirip getirmediği sorulduğunda, o yıl ekonomiye darbe indirecek Coronavirus olmamasına rağmen, virüsün hala temel neden olmadığına inanıyor.  Erime, isabetler alabilecek kadar iyi bir ekonomiye sahip olmamız konusunda ısrar ediyor.

Ayrıca geleneksel pazarlarda devam eden Bitcoin fiyat düşüşünden bahsetti. Geçen hafta hisse senedi endekslerine göre özellikle sert bir düşüşün ardından hızlı toparlanma görmek de aynı derecede şaşırtıcıydı. Bir noktada artış% 90’a yakındı.

O zamandan beri BTC / USD soğudu ve son 24 saatte yüzde 7 civarında işlem gördü. Yine de, Bitcoin, eski sistemin aksine, “kırık” değil.

Çok yakında yatırımcılar biriktirmeyi nakit olarak bırakacaklar, bu üzücü çünkü uygulama Coronavirüs’ün küresel toplumu terörize ettiği bu dönemde doları güçlü tutuyor . Ancak, portföylerini genişletmeye başlayacaklar ve büyük olasılıkla servetleri için Bitcoin kavşağına girecekler.

Bitcoin güvenli bir sığınak mı olacak?

Sadece birkaç ay önce, bir kripto para eğitimcisi olan Andreas Antonopoulos, bitcoin fiyat çöküşü durumunu şaşırtıcı bir doğrulukla anlattı.

Yatırımcıları bu gibi durumlarda yapabildikleri her şeyi satmaya çağıran John Bollinger, Bollinger Bands volatilite izleyicisinin çöktüğünün onu birden yakaladığını itiraf ediyor.

Bununla birlikte, Zhao, Bitcoin’in ‘Güvenli Liman’ olduğunu ve arzının ayarlandığı ve fiat para birimi olarak kötüye kullanılamadığı takdirde potansiyel bir vaat olduğunu düşünüyor.

Yorum Yap