Binance, Elon Musk’ın Twitter’ı Devralmasına Yardımcı Olmak İçin 500 Milyon Dolar Söz Verdi

 Binance, Elon Musk’ın Twitter’ı Devralmasına Yardımcı Olmak İçin 500 Milyon Dolar Söz Verdi

Önemli Çıkarımlar

Çarşamba günü SEC’e sunulan 13 boyutlu bir programa göre Binance, Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasını finanse etmek için 500 milyon dolar taahhüt etti. Borsa, Sequoia ve Andreessen Horowitz gibi önde gelen risk sermayesi fonları da dahil olmak üzere bir düzine hisse senedi yatırımcısı arasında dördüncü en büyük taahhüttü. Binance kurucusu Changpeng Zhao, taahhüdü Twitter’da “davaya küçük bir katkı” olarak nitelendirdi. Bu makaleyi paylaş

Kripto borsası Binance, Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasını finanse etmek için 500 milyon dolarlık bir öz sermaye taahhüdü verdi.

Binance, Twitter Devralma Anlaşmasına Katkıda Bulunuyor

Twitter’ın yeni hisse senedi yatırımcıları listesinde beklenmedik bir isim var: Binance.

Değişikliğe göre 13 boyutlu zamanlama Çarşamba günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan kripto borsası Binance, Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasını finanse eden bir düzine hisse senedi yatırımcısı arasında dördüncü en büyük taahhütte bulundu.

Binance, dosyalama başına 500 milyon dolar taahhüt ederken, Lawrence J. Ellison Revocable Trust, Sequoia ve VyCapital dahil olmak üzere diğer kurumlar sırasıyla 1 milyar dolar, 800 milyon dolar ve 700 milyon dolar yatırım yaptı. Twitter’daki haberler hakkında yorum yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao, muhtemelen Musk’ın sosyal medya platformunda ifade özgürlüğünü destekleme taahhüdüne atıfta bulunarak borsanın 500 milyon dolarlık yatırımını “davaya küçük bir katkı” olarak nitelendirdi. Yeni bildirilen taahhütlerin toplam değeri, Musk’ın Twitter için ödediği miktarın %16.225’i olan 7.139 milyar dolar civarındadır.

Nisan ayında, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın kurucu ortağı ve CEO’su ve tahmini net değeri 268 milyar dolar olan dünyanın en zengini Elon Musk, sosyal medya devi Twitter’ın %100’ünü hisse başına 54,20 dolardan hisse başına 54,20 dolardan satın aldı. yaklaşık 44 milyar dolar. “Twitter olağanüstü bir potansiyele sahip. Musk, Twitter’da yönetim kurulu başkanı Bret Taylor’a sunduğu teklif mektubunda, “Kilidi açacağım” dedi. Ayrıca, Twitter’ın bir ifade özgürlüğü feneri olarak hizmet etmesini sağlamanın tek yolunun şirketi gizli tutmanın inancını paylaştı.

Değiştirilen dosyalamaya göre Musk, Tesla hissesine karşı teminat altına alınan marj kredilerinin toplam anapara tutarını 12,5 milyar dolardan 6,25 milyar dolara düşürmüş ve öz sermaye finansman taahhütlerini 21 milyar dolardan 27,5 milyar dolara çıkarmıştı. Kalan finansmanın Twitter varlıklarına karşı teminat altına alınan kredilerden oluştuğu bildiriliyor.

Haber, Binance’in tokeni gün içinde %4,2’lik bir sıçrama ile BNB’deki iğneyi sadece hafifçe hareket ettirmiş görünüyor.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc., bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için hiçbir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap