Binance, Kremlin Bağlantılı Rus Hesaplarını Engelledi

 Binance, Kremlin Bağlantılı Rus Hesaplarını Engelledi

Önemli Çıkarımlar

Binance, Rus Kremlin ile bağlantılı birkaç hesabı engelledi. Firmanın Rusya’da ikamet eden Rus vatandaşlarının 10.000 Euro’nun üzerinde para yatırmasını sınırlayacağını açıklamasının ardından geldi. Binance kısa süre önce kullanıcı verilerini Rus yetkililere teslim etmekle suçlandı, ancak borsa iddiaları reddetti. Bu makaleyi paylaş

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, “Putin rejimiyle bağlantılı herkesin savaşın sonuçlarını hissedeceğini” söyleyerek bu hareketi kabul etti.

Binance, Rus Hükümetinin Akrabalarını Engelledi

Binance, Kremlin ile bağlantılı birkaç hesabı kapattı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası, Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’un üvey kızı Polina Kovaleva, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözcüsü Dmitry Peskov’un kızı Elizaveta Peskova ve Rus oligark Konstantin Malofeev’in oğlu Kirill’i bloke etti. Adalet Bakanlığı, ABD yaptırımlarını ihlal ettiği için. Binance’in Küresel Yaptırımlar Başkanı Chagri Poyraz Bloomberg’e söyledi ABD Hazinesi tarafından onaylanmadan bir hafta önce, 3 Mart’ta Peskova’yı engellediğini söyledi. Binance daha sonra Kovaleva’nın hesabını 24 Mart’ta kapatırken Malofeev bu hafta borsaya erişimini kaybetti. Bloomberg raporuna göre, yaptırım uygulanan üç kişiden hiçbiri yorum talebine yanıt vermedi.

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı ve hükümetin kripto para birimi yanlısı duruşundan sorumlu kilit isimlerden biri olan Mykhailo Fedorov, Binance’in Cuma tweeti“Putin rejimiyle bağlantısı olan herkes savaşın sonuçlarını hissedecek” dedi.

Gelişme, Binance’in Rusların servetlerini gizlemek için kriptoya dönebileceği korkuları arasında yaptırımlara uymak için artan çabalar göstermesiyle geldi. Rusya, Ukrayna’yı işgalinden bu yana bir yaptırım dalgasıyla karşı karşıya kaldı ve Binance gibi büyük kripto para borsaları Rus kullanıcılarını engelleme baskısı ile karşı karşıya kaldı. Geçen hafta firma, Rus vatandaşlarının kripto para kullanımını sınırlayan AB kısıtlamalarını takip etmek için önlemler aldığını duyurdu. İçinde bir blog yazısıBinance, AB’nin beşinci yaptırım paketinde yayınladığı yönergeleri izleyerek Rusya’da ikamet eden Rus vatandaşlarının 10.000 Euro’nun üzerinde (yaklaşık 10.500 ABD Doları) para yatırmasını kısıtlayacağını söyledi. Binance CEO’su Changpeng Zhao daha sonra güncelleme hakkında yorum yaptı: bir tweet fırtınası. “Bir kripto borsasının tüm bir ulusun kullanıcı hesaplarını tek taraflı olarak dondurma gücüne sahip olmaması gerektiğine inanıyoruz” diye yazdı. “Binance, küresel topluluğa her türlü yaptırım eylemini uygulayacağımıza dair söz verdi ve biz de bu taahhüdü yerine getiriyoruz.”

Binance, yaptırımlara uyacağını açıkça belirtirken, firma Rusya’nın finansal istihbarat birimiyle yakın ilişkiler kurmakla da suçlandı. 22 Nisan Reuters soruşturması Binance’in, muhalefet lideri Alexei Navalny ile bağlantılı faaliyet ararken Rus yetkililere kullanıcı verilerini teslim ettiğini iddia ediyor. Binance o zamandan beri iddiaları reddetti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc. bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için hiçbir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap