Binance, UST Erime Ortasında Terra Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

 Binance, UST Erime Ortasında Terra Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

Önemli Çıkarımlar

Binance, “yüksek hacimli bekleyen para çekme işlemleri” nedeniyle LUNA ve UST para çekme işlemlerini durdurdu. UST Salı günü erken saatlerde Binance’de 0,62 dolara kadar düşerken, LUNA 23 dolara düştü. Son birkaç saat içinde biraz toparlandılar. Kripto para topluluğu, uzayda son birkaç ayda yaşanan en dramatik olaylardan birine karşı karışık tepkiler aldı. Bu makaleyi paylaş

UST Binance’de 0,62 dolara kadar düştüğü için Terra’nın sıkıntıları Salı günü erken saatlerde tırmandı.

Binance, UST Çökmesine Yanıt Verdi

Terra’yı tutan Binance kullanıcıları bir sorunla karşı karşıya.

Dünyanın en iyi kripto para borsası, geçtiğimiz birkaç gün içinde kripto para piyasasını sarsan eşi görülmemiş bir stabilcoin çöküşüne yanıt olarak Salı günü erken saatlerde LUNA ve UST para çekme işlemlerini durdurduğunu duyurdu. “Terra (LUNA) ağındaki LUNA ve UST tokenleri için para çekme işlemleri, yüksek hacimli bekleyen para çekme işlemleri nedeniyle 2022-05-10 tarihinde 02:20 (UTC) itibarıyla geçici olarak askıya alındı. Buna ağdaki yavaşlık ve tıkanıklık neden oluyor.” Binance yazdı kendi blogunda.

Terra’nın amiral gemisi stablecoin’i UST, Pazartesi günü geç saatlerde yine dolara karşı sabitliğini kaybetti, 0,95 doların altına düştü ve ardından saatler sonra Binance’de 0,62 dolara kadar düştü. Salı günü erken saatlerde hızlı bir toparlanma kaydetti, ancak şu anda yaklaşık 0,87 dolardan işlem gören 1 dolarlık fiyatına henüz dönmedi. Kaza sırasında, Terraform Labs CEO’su Do Kwon, Terra topluluğuna sorunun çözüleceğine dair güvence verdi. “Daha fazla sermaye dağıtmak – istikrarlı çocuklar” tweetlendi. UST, gönderisini takip eden saatlerde düşmeye devam ederken, Terra’nın değişken tokeni LUNA kısa süreliğine 23 dolara düştü. Şu anda 5 Nisan’da kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesinden %73,1 düşüşle 30$’a yakın işlem görüyor.

Daha fazla sermaye dağıtmak – istikrarlı çocuklar

— Do Kwon 🌕 (@stablekwon) 9 Mayıs 2022

Terra’nın Tasarım Mekanizması

Terra, LUNA ve UST’yi içeren bir çift jeton mekanizması kullanır. UST’nin fiyatı 1 doları aşarsa, Terra kullanıcıları süreçteki arbitrajdan küçük bir kâr elde ederek 1 UST’yi basmak için 1 dolar değerinde LUNA yakabilir. Bu, UST arzının artmasına neden olur ve teorik olarak stabilcoinin sabitlenmesine dönmesi gerektiği anlamına gelir. Bunun tersine, UST’nin fiyatı 1 doların altına düşerse, Terra kullanıcıları 1 dolar değerinde LUNA’yı basmak için onu yakabilir. Bu, arzı azaltır ve teorik olarak 1 $ değerine dönmesini sağlar. Kripto para piyasası 2021’in sonlarında zirveye ulaştığında ve piyasanın geri kalanı bu yılın başlarında düşüş eğiliminde olsa bile yükselmeye devam ederken Terra çılgın bir koşu yaptı. Blok zincirinin arkasındaki şirket olan Terraform Labs, daha sonra UST istikrarlı parasının istikrarını sağlamak için kurulmuş bir organizasyon olan Luna Foundation Guard’ı başlatarak başarısını ikiye katladı. Bir rezerv fonu olarak hareket etmek için milyarlarca dolar değerinde Bitcoin alma görevine başladı ve Terra’yı ve en büyük yıldızı – kendi kendini tanımlayan “stabilcoin ustası” Kwon’u ilk kez kripto spot ışığına yerleştirdi.

Erken başarısına rağmen, Terra son aylarda ve son birkaç gün içinde piyasa oynaklığı nedeniyle büyük bir baskıyla karşı karşıya kaldı. En son erimeden önce UST, Pazar günü erken saatlerde sabit değerini kaybetti ve 0,985 $’a düştü. Gizemli bir Curve Finance kullanıcısının, UST ile takas etmek için bir havuza yaklaşık 146 milyon dolar dağıtması ve böylece fiyatını artırmasıyla saatler sonra düzeldiği görüldü. LFG daha sonra “UST sabitini korumak için” rezervlerinden 1,5 milyar dolar borç verdi, ancak bu son felaketi durdurmak için çok az şey yaptı.

Geçmişte, Terra eleştirmenleri, diğer algoritmik stabilcoinlerin maruz kaldığı kararsızlık sorunlarına benzer istikrarsızlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabileceği konusunda uyardı. Bu eleştiriler, UST’nin kısmi çöküşü nedeniyle son 24 saat içinde tırmandı. “Sanki, doğru bir protokol tasarımı, meslektaş incelemesi ve resmi yöntemlerin uygulanmasını kullanarak sistematik ve ölçülü bir şekilde yapmanız gereken kesin bir ekosistem oluşturduğunuzda sanki. Sanki başkalarının parası tehlikede ve elinizden gelenin en iyisini yapmak için ahlaki bir yükümlülüğünüz var…” tweetlendi Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson. Polygon’dan Sandeep Nailwal, özellikle Terraform Labs’ın kötü şöhretli CEO’suna başını sallayarak daha sempatikti. “[Kwon] Bu endüstri çapındaki etkinliğin merkez üssünde, bu kadar genç yaşta çok fazla baskı ve sorumluluk taşıyor. Ona ve Luna topluluğuna iyi şanslar!” o yazdı.

Binance’in müşterilerin Terra varlıklarını geri çekmelerini engellediği ve hem LUNA hem de UST’nin henüz tam olarak iyileşmediği göz önüne alındığında, borsadaki Terra hayranlarından herhangi birinin destandaki en son gelişmeyi kutladığını görmek zor.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı CRV, MATIC ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc., bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için herhangi bir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap