Bir ICO değerlendirilirken sorulması gereken 12 soru?

 Bir ICO değerlendirilirken sorulması gereken 12 soru?

12 sorumuz, bir ICO’yu değerlendirirken ihtiyacınız olan her şeyi size verecektir. ICO dünyasında , herkes paranızı istiyor, ancak bu paranın büyümesi için en iyi fırsat nerede? Herhangi bir zamanda kullanabileceğiniz yüzlerce farklı fırsatı araştırmak zaman alıcı bir süreç olsa da, ICO’larda birkaç önemli şeyi aramayı öğrenmek, erken aşama yatırımlarda altın çarpma şansınızı artırabilir.

Bununla birlikte, her yatırımcının bir ICO’yu değerlendirirken sorması gereken 12 soru şöyledir:

1. Bir ICO’nun değerlendirilmesi – bu proje hangi sorunları çözecek?

En iyi ICO’lar gerçek sorunları çözerek dünyaya değer katmayı planlıyor. ICO para yakalamadan başka bir şey gibi görünmüyorsa, net olun. Problem çözme tutkusu ile sağlam projelere yatırım yapmaktan daha iyidir. Sorunlar ne kadar önemli çözülürse o kadar iyidir. Dünya problem çözücülere değer verir; sen de yapmalısın.

2. Bu sorunları nasıl çözecek?

Gerekli problem çözme adımları, söz konusu ICO’nun ulaşabileceği yerde olmalıdır. Sorunları açık, iyi tanımlanmış bir başarı yolu olmadan tanımlamak yeterli değildir. ICO’nun önlerindeki zorluklara saldırma ve onları ele geçirme yeteneği hakkında şüpheleriniz varsa, kendinize neden böyle tereddütler yaşadığınızı sorun ve projeye daha derin bir bakış atın.

3. Bir blockchain gerekli mi?

ICO’nun blockchain mimarisi gerektiren sorunları çözdüğü açık ve açık olmalıdır . Bu, merkezi olmayan bir yaklaşım için geçerli nedenler olması gerektiği anlamına gelir. Sorunlar merkezi bir şekilde, bir blockchain olmadan çözülebiliyorsa, bu, kripto para birimi anahtar kelimelerinden yararlanmak isteyen başka bir girişimden başka bir şey olmayabilir.

4. Daha önce birisi bunu yaptı mı?

İdeal olarak, ICO benzersiz bir dizi sorunu çözecektir. Ancak, rekabetin var olması mümkündür. Önceden var olan rakip projeler varsa, neye benziyorlar? Söz konusu ICO, rakipleriyle nasıl kıyaslanıyor? Yatırımınızın rakip savaşını kazanma ve zirveye çıkma ihtimalleri hakkında iyi hissetmelisiniz.

5. Jeton yararlı mı?

Bir ICO’ya katıldığınızda, jetonlar için sermaye ticareti yapıyorsunuz , bu nedenle jetonların belirli bir amaca hizmet ettiği açık olmalıdır. Başka hiç kimse jetonlarınızı satın almak istemiyorsa, jetonlar yine de bir şekilde, şekil veya formda değerli olur mu? Jetonlar bir tür mal veya hizmetle değiştirilebilir mi? Gelişmiş kullanım durumlarıyla jetonlara yatırım yapmaya bakın, daha çok daha fazla. Bu kullanım durumları, jetonun uzun vadede daha değerli olmasını sağlamalıdır.

6. Jetonlar nasıl tahsis edilir ve dağıtılır?

Adil bir token dağıtımı olan ICO’lara bakın – bu değerlendirilirken ve ICO için hayati önem taşır. Dahili dağıtım için çok sayıda jeton barındıran projelere dikkat edin ve jeton dökümünden kaçınmak için kurucuların ve ekip üyelerinin hükümleri bulunduğundan emin olun.

7. Proje nasıl büyümeyi planlıyor?

Açık bir zaman çizelgesi ve büyüme planı oluşturulmalıdır. Az gerekçe gösteren keyfi yol haritalarına karşı dikkatli olun, ancak ICO’nun bir yön duygusu olduğu açık olmalıdır. Büyüme ve ilerleme için farklı fırsatları kapsamlı bir şekilde araştırdıklarını bilerek yatırımınız hakkında daha fazla güveneceksiniz.

8. Teknik inceleme nasıl?

Projeler çarpıcı bir teknik inceleme olmadan başarılı olabilirken, bu erken aşamalarda ortaya çıkan çaba düzeyinden değerli bilgiler edinebilirsiniz. Tüm çalışma bedenine bakıldığında, hangi projelerin tutku tarafından yönlendirildiği ve en çok zaman, düşünce ve enerjiye yatırım yaptıkları netleşmelidir. Kabarık, iyi görünümlü bir beyaz kağıt değmez, ancak amaçlı yazımdaki ayrıntı ve sunum seviyesi bir ekibin gelecekteki çabalarını ve başarısını gösterebilir. Teknik raporlar, bir ICO değerlendirilirken dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktördür.

9. Ne kadar geliştirme çalışması yapılması gerekiyor?

Blockchain projelerinin geliştiricilere ihtiyacı var, bu yüzden bu cephede ilerleme arayın. Proje kodu açık kaynak, öz ve verimli olmalıdır; ekibin programlama çabaları göstermiş olması gerekir.

10. Topluluk nasıl?

Takip eden tutkulu bir topluluk, bir projenin niyetleri ve / veya potansiyeli hakkında çok şey söyleyebilir. En iyi topluluklar çeşitli ortamlarda açık, halka açık ve aktiftir. Bazı ICO’lar ödül kampanyaları yayınlayarak kullanıcıları projelerini tanıtmaya teşvik eder. Bu tür pazarlamaya dikkat edin ve bundan kaçının. Topluluğun menfaati ödül temelli değil gerçek olmalıdır.

11. Takım nasıl?

Vizyon, idam olmadan hiçbir şey değildir. Bir projenin başarısı ekibinin performansına bağlı olacaktır. En iyi takımlar güvenilir, yetkin, deneyimli ve köklü üyelerden oluşur. Sonuçta, bir ICO’nun başarısı ekibine ve yapmak istedikleri işe gelecektir, bu yüzden şovu yöneten insanlara dikkat edin.

12. Ne kadar yatırım yapmaya hazırım?

Hiçbir ICO kesin bir şey olmasa da, bazı ICO’lar diğerlerinden daha fazla risk taşır. Yatırımlar kaybolabilir ve devam etmeden önce bunun farkında olmalısınız. Birçok ICO sonuçta sıfıra gider, ancak diğerleri büyük yatırım getirileri sağlar. Dikkatli bir değerlendirmeden sonra, risk toleransınız, finansal durumunuz ve ICO hakkında (kapsamlı değerlendirmeye dayalı) bağırsak hissiniz yatırım yapmak istediğiniz miktarı belirlemelidir. Akıllı olun ve olasılıklar sizin lehinize olabilir.

12 puanlık planımızı takip edin ve ICO değerlendirirken her şeyin parmaklarınızın ucunda olduğundan emin olun.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap