Birikim Devam Ederken Bitcoin Milyonerlerinin Sayısı Artıyor

 Birikim Devam Ederken Bitcoin Milyonerlerinin Sayısı Artıyor

Bitcoin milyonerleri artık yaygın olarak anlaşılan bir terimdir. Bu, milyoner olmak için gereken BTC sayısını düşürmeye devam eden dijital varlığın fiyatındaki büyük artıştan kaynaklandı. Dijital varlığın fiyatı düştüğünde bir dizi bitcoin milyoneri statülerini kaybetmişti. Bununla birlikte, bitcoin toparlanırken, bu milyonerlerin sayısı artıyor, ancak veriler fiyattaki artışın tek itici güç olmadığını gösteriyor.

Oyunun Adı Birikimdir

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Bitcoin fiyatı önemli ölçüde düşmüştü. Bu, önemli sayıda bitcoin milyonerinin statülerini kaybettiğini gördü. Ancak o zamandan beri milyonerler listesine daha fazla yatırımcı eklendi.

İlgili Okuma | Bitcoin Vadeli İşlem Temeli Bir Yılın En Düşük Seviyelerine Yakın, Bu BTC’yi Nasıl Etkileyecek?

Santiment, yeni bir raporda, Rusya ile Ukrayna arasındaki yolun başlamasından bu yana bitcoin adreslerinin sayısının istikrarlı bir şekilde arttığını belirtiyor. Sadece adreslerin sayısı artmakla kalmadı, balina adresleri de arttı. Mevcut veya yeni bakiyelerinde 10 ila 100 bin BTC tutan bu adresler, milyoner statülerini geri alabilmişti.

🦈🐳 sayısı #Bitcoin adresleri o zamandan beri artmaktadır. #RusUkraynaSavaşı başlamak. O zamandan beri, ya yeni ya da bu milyoner (veya üzeri) statüsüne geri dönen, 10 ila 100 bin arasında tutan 1,629 köpekbalığı ve balina adresi var. 📈https://t.co/08ytC3aMhW pic.twitter.com/9Ts70gdfHJ

— Santiment (@santimentfeed) 27 Nisan 2022

Genellikle, büyüyen bitcoin milyonerlerinin bariz suçlusu fiyattaki bir artış olabilir. Bu, tutulan jetonların değerini büyük ölçüde artırır. Bununla birlikte, BTC fiyatının son zamanlarda önemli bir toparlanma kaydetmesiyle birlikte, bunun başka bir nedeni daha var ve bu birikim oldu.

Santiment’ten alınan grafik, bu yatırımcıların BTC’yi hızlandırılmış bir oranda biriktirdiğini gösteriyor. Bu birikim, düşmeden önce Mart ayının sonunda keskin bir artış görmüştü, ancak balinalar Nisan ayının sonuna yaklaşırken bir kez daha ivme kazanıyor.

Bu nedenle, bu balinalar BTC fiyatının artmasını bekleyerek milyoner statülerini yeniden kazanmak yerine daha fazla coin satın alıyorlar. Bu da son zamanlardaki günlük aktif adreslerin toplanma eğilimi ağda. Network işlem hacmi de bu konuda artış gösteriyor.

Bitcoin Dönüşü Boğa

Bitcoin, haftanın başlarında 40.000 dolardaki dengesini kaybetmişti. Bu, varlığın fiyatını aşağı çekmeye çalışan ayılar arasında heyecan yarattı. BTC, 36.000 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kalmaya devam etti ve son toparlanması için bir sıçrama noktası görevi gördü.

BTC ticareti 39.000$’ların ortasında | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Şu anda, bitcoin 5 günlük hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Yatırımcıların artık dijital varlığı günler önce satın aldıkları fiyatlardan daha yüksek bir fiyata satın almaya istekli olduklarını kanıtlayan bir gösterge. Bu genellikle yatırımcılar için duyarlılıkta bir değişiklik anlamına gelebilir, ancak yalnızca çok kısa vadede.

İlgili Okuma | Bitcoin, BTC Ödemelerini Kabul Ettikten Sonra Amazon Geri Çekmesinden Sonra 38 Bin Dolara Düştü

BTC’nin hala 39.500 doların üzerinde kalması gerekiyor, ancak bu onun için kritik bir nokta olmaya devam ediyor. Fiyatın bu noktanın üzerinde güvence altına alınamaması, dijital varlığın herhangi bir iyileşme belirtisi kaydedilmeden önce önümüzdeki günlerde 35.000 doları yeniden test ettiğini görebilir.

Altcoin Buzz’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik
Yorum Yap