Bitcoin 10 Haftanın En Düşük Seviyesine Düştü, Binance Musk’ın 500 Milyon Dolarlık Twitter Anlaşmasını Destekledi: Bu Haftanın Kripto Özeti

 Bitcoin 10 Haftanın En Düşük Seviyesine Düştü, Binance Musk’ın 500 Milyon Dolarlık Twitter Anlaşmasını Destekledi: Bu Haftanın Kripto Özeti

Bitcoin’in fiyatı, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal ettiği gün en son gördüğümüz seviyelere düştü. Ayrıca, son 24 saat endüstride kargaşadan başka bir şeye neden olmadığı için tüm piyasa sermayesinin 150 milyar dolarından fazlasını kaybetti.

Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %9 düştü ve şu anda 36 bin doların biraz üzerinde işlem görüyor. Geçen hafta bu zamanlar, kripto para birimi 39 bin doların biraz altında oturuyordu ve hafta nispeten iyi gidiyordu. Fiyat 40 bin dolara yükselmeyi başardı, ancak ne yazık ki dün her şey en kötüsüne dönüştü.

BTC, birkaç saatten daha kısa bir sürede 39,5 bin dolardan 36 bin dolara düştü ve bu süreçte 100 milyon doların üzerinde tasfiye edilmiş pozisyon bıraktı. Bu yazının yazıldığı sırada fiyat toparlanamadı. İlginçtir ki, Luna Foundation Guard (LFG) 1,5 milyar dolarlık BTC’nin başka bir satın alımını duyururken bu oldu.

Söylemeye gerek yok, bazı altcoinler BTC’den biraz daha iyi durumda olsa da, diğerleri daha fazla kaybetti, ancak bu tüm piyasayı beraberinde getirdi. Örneğin, Ethereum %8’den daha az düşerken, BNB %6 düştü. ADA %7 düştü. Yelpazenin diğer ucunda %16, DOT – %16, AVAX – %15, SHIB – %13 vb. kaybeden Solana var. Sonuç olarak, bu, tüm piyasa değerinin yaklaşık 150 milyar dolar değerinde genel bir geri çekilmeye yol açtı.

Yukarıdakilerin yanı sıra, son başvurular, dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance’in Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma ve girişime 500 milyon dolar sağlayarak özel hale getirme anlaşmasını desteklediğini ortaya koydu.

Piyasaların başka yerlerinde, ABD Merkez Bankası, beklenen limit olan %0,5’lik sınırlar içinde bir faiz artırımı daha duyurdu. Amaç artan enflasyonla mücadele etmektir.

Bununla birlikte, küresel jeopolitik belirsizlik artarken piyasaların önümüzdeki hafta nasıl ilerleyeceğini görmek çok ilginç olmaya devam ediyor.

Piyasa verileri

Piyasa Değeri: 1.750 Milyar Dolar | 24 Saat Hacmi: 125 Milyar Dolar | BTC Hakimiyeti: %39.3

BTC: 36.150 $ (-9%) | ETH: 2.699$(-7.9%) | ADA: 0,78 ABD doları (-6,8%)

Bu Haftanın Kaçırmayacağınız Kripto Manşetleri

Luna Foundation Guard, 1,5 Milyar Dolarlık Bir Bitcoin Daha Satın Aldı. Luna Foundation Guard (LFG), UST stablecoin rezervini desteklemek için 1,5 milyar dolar değerinde başka bir BTC yığını satın aldı. Satın alma, LFG’nin Genesis ve 3AC ile bir OTC takasında 1 milyar dolar toplamasıyla gerçekleşti.

Otherside’ın NFT Düşüşü, Ethereum’u Geçici Olarak Deflasyonist Bir Varlığa Dönüştürdü: DappRadar Raporları. Yuga Labs, Otherside NFT düşüşünün çok beklenen lansmanını gerçekleştirdi. Buna olan talep çok yüksekti, ETH gazı fiyatlarının yükselmesine ve Ethereum’u kısa bir süre için deflasyonist bir varlığa dönüştürmesine neden oldu.

Binance, Fransa’daki İlk Avrupa Düzenleyici Onayını Aldı. Önde gelen kripto para borsası önemli bir dönüm noktasına ulaşmayı başardı. Şirket, ülkenin borsa düzenleyicisi tarafından Fransa’da Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı (DASP) olarak tescil ettirildi.

Fed, Enflasyonla Mücadele İçin Yüzde 0,5 Faiz Artışı Açıkladı, Son 22 Yılın En Yüksek Seviyesi. ABD Merkez Bankası, artan enflasyonla mücadele etmek amacıyla %0,5’lik bir faiz artırımı daha duyurdu. Bu, bu hafta gerçekleşen son FOMC toplantısında oylanan 22 yılın en yüksek zammıydı.

Tether’in Halka Açılma Planı Yok: CTO Paolo Ardoino (Özel Röportaj). Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, CryptoPotato ile yaptığı özel bir röportajda, piyasa değeri ile dünyanın en büyük stablecoin’inin arkasındaki şirketin halka açılma niyeti olmadığını ortaya koydu.

Ripple CEO’su SEC Davasının Bu Yıl Çözülebileceğine İnanıyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirket ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasındaki davanın bu yılın sonuna kadar çözülebileceğine inanıyor. Şu ana kadar iyi gittiğini söyledi.

Grafikler

Bu hafta Ethereum, Ripple, Cardano, Tron ve Shiba Inu için bir grafik analizimiz var – tam fiyat analizi için buraya tıklayın.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap