Bitcoin 2. Çeyrekte 9 Bin Doları Görebilir

Bitcoin,Coronavirus pandemisi tarafından olumsuz etkilendi. Kripto para birimi 7.500 dolarlık direnç altında kaldı, ancak orta vadeli önemli bir teknik desteğin üzerinde duruyor. Bu çeyrekte bir dizi temel ve teknik faktörler birbirine yaklaştıkça 9.000 dolara doğru bir boğa koşusu izleyebilir. Bitcoin, Mart 2020’deki acımasız düşüşünden bu yana, arka arkaya haftalık kazançlar kaydediyor.

Pazar günü, gösterge kripto para birimi yüzde 1,80 oranında düştü, ancak haftayı 3,2230$ ‘dan yüzde 3,22 daha fazla kapatmayı başardı.Yukarı hareket, Bitcoin’in fiyatını Mart ortalarının en düşük seviyesinden %85’ten fazla artıran bir toparlanmayı genişletti.

Messari’deki ürün başkanı Qiao Wang, piyasaların Federal Rezerv’in ABD ekonomisini hızla yayılan COVID-19 pandemisinden korumak için her şeyi yapacağı beklentisiyle yükseldiğini belirtti.

“Kısa vadeli, her zamanki gibi, güçlü bir görüşüm yok,” diye yazdı Bay Wang, kripto para birimi hakkında.

Kripto para birimi kısa vadeli hareketli ortalamanın üzerine çıktıktan sonra 9.000 dolarlık bir bitcoin fiyatı potansiyeli de arttı. Nisan 2019’dan bu yana her beş örnekten ikisinde, 50 günlük MA’nın üzerinde kırılma, bitcoin fiyatlarını Haziran 2019’a kadar yüzde 282 ve Şubat 2020’ye kadar yüzde 43 artırdı.

7.200 dolarlık (yeşil çubukla temsil edilen) ürün yelpazesi, artık bitcoin 9.000 dolara doğru bir boğa koşusu yapmadan önce kırılması gereken son direnç seti olarak hizmet ediyor. Ürün yelpazesi, 2019 Mayıs ayından bu yana kripto para biriminin yukarı yönlü girişimlerine güçlü bir destek alanı olarak işlev gördü.

Bu, kripto para fiyatını yılın ikinci çeyreğinde 9.000 dolara itebilir.

Neden 9.000 Dolar?

Nedenin bir kısmı, Aralık 2017’den bu yana tam teşekküllü boğa koşularından fiyatın üstesinden gelen uzun vadeli inen bir trend çizgisidir.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi