Bitcoin 3.700 $’ın Altına Düşmeyecek

 Bitcoin 3.700 $’ın Altına Düşmeyecek

Bitcoin son beş hafta boyunca dik bir iyileşme sağladı. 12 Mart’ta görülen 3.700 $ seviyesinden bu yana, kripto para piyasası dik bir geri dönüş yaptı ve BTC 7.470 $ ‘a ulaştı.

Ancak son birkaç gün içinde borsa yine tersine döndü; bir kez daha, düşüklere dönmekten korkan analistler var, hatta daha da kötüsü.

Buna rağmen, artan grafik analiz sonuçlarını, Bitcoin’in dipte olabileceği bir noktaya yaklaştığını gösteriyor. Dün bu listeye beklenmedik bir işaret eklendi.

Kripto analisti “Bitcoin Jack”, Bitcoin’i Grayscale priminin bu kadar düşük olduğu son beş kez biriktirmenin, tarihsel olarak “kârlı” olduğunu ve BTC fiyatındaki diplerle birinci sıradaki her düşüşün ortaya çıktığını öne sürdü

Bu emsal, Bitcoin’in 3.700 $ ‘dan çok daha düşük bir seviyeye düşme olasılığının düşük olduğunu gösteriyor.

Dipteki bu son işaret, tüccar Nunya Bizniz’in Mart 2020 çöküşünden sonra Bitcoin’in gördüğü hacimlerdeki hızlı artışın, bir önceki seviyenin altını gösterdiğini ve hacimdeki önceki üstel artışların “fiyattaki dönüm noktaları” ile çakıştığını belirtti.
Tarihsel olarak ayı trendlerinin sonu ve tam gelişmiş boğa piyasalarının başlamasıyla çakışan bir bölgeye girme eşiğinde olduğunu gözlemledi.

Bitcoin Fiyatı Yine de Düşebilir

Yukarıda belirtilen eğilimlere rağmen, Bitcoin’in makro bir perspektiften daha fazla düşebileceğini göstermesine rağmen, kripto para biriminin yakın vadede düşmeye başladığı, ancak 3.700 $ dibini koruduğu söylemek mümkündür.

Yorum Yap