Bitcoin 32 bin doların altına düştü – birikme veya atlama zamanı mı? | CryptoSlate

 Bitcoin 32 bin doların altına düştü – birikme veya atlama zamanı mı?  |  CryptoSlate

bu Bitcoin Gökkuşağı Grafiği arka arkaya altı haftalık kırmızı mumun sefil bir çalışmasının ardından ‘Birikim’ bölgesine dalar. Basın zamanı itibariyle, Bitcoin (BTC) 31.368.20 dolardan işlem görüyordu.

5 Mayıs’tan bu yana BTC, 39.600 dolardan %21 değer kaybetti. Pazartesi, ayılar Bitcoin’i Temmuz 2021’den bu yana ilk kez 30.000 dolara ittiği için daha fazla satış baskısı gördü.

Kaynak: blockchaincenter.net

Korku ve Açgözlülük Endeksi ‘aşırı korku’ bölgesinin derinliklerinde 10’a düşerken, birçok kişi birikme veya tasfiye etme zamanının gelip gelmediğini merak ediyor.

Bu konuda, kripto gezgini 200.000’den fazla Twitter takipçisine, finansal başarısının ayı piyasalarında Bitcoin biriktirerek geldiğini tweetledi.

biriktirdiğim için milyoner oldum #Bitcoin ayı piyasaları.

Geleceğin milyonerleri bu zorlu zamanlarda yapılır. 🚀

— Crypto Rover (@rovercrc) 8 Mayıs 2022

Ancak piyasalar, korkunç ekonomik görünümü ve uyarı işaretlerini görmezden gelemez.

Bitcoin satış baskısı

Fiyatlar düşmeye devam ettikçe kripto kışına dönüş korkuları artıyor. Hafta sonu satışları, Bitcoin boğalarının 34.000 $ seviyesini savunamamasıyla 9 Mayıs’a kadar devam etti.

Sayısız faktör rol oynuyor olsa da, en önemlisi enflasyon tehdidi ve merkez bankalarının sorunla mücadele etmek için agresif oran artışlarını nasıl hızlandıracakları.

Fed’in ardından 50 baz puan Geçen hafta faiz oranındaki artışa, kripto piyasaları ilk keskin düşüşle tepki vererek toplam piyasa değerinde 132 milyar dolar kaybetti. O zamandan beri, öncekinden daha ölçülü bir hızda olsa da, aşağı doğru bir devam izledi.

Mevcut toplam kripto piyasa değeri 1.466 trilyon dolarBu, yerel en yüksek seviyeden beş gün içinde %20’lik bir düşüşü temsil ediyor.

Kal ya da git?

bu Bitcoin Gökkuşağı Fiyat Tablosu günlük ölçeğinde BTC fiyatını gösterir. Gökkuşağı öğesi, ‘Maksimum Kabarcık’ ile ‘Yangın İndirimi’ arasında değişen dokuz farklı durumu belirtmek için aralarındaki bölgeler bulunan bir üst ve alt bandı temsil eder.

Fiyat hareketi, gökkuşağının üst ve alt bantları içinde yer almalıdır. Bununla birlikte, fiyatın sınırların ötesine geçtiği iki farklı durum olmuştur.

İlk olarak, Kasım 2013’te, üst bandın altına dönmeden önce ve ardından Aralık 2013’te tekrar üst sınırın üzerine geri dönmeden önce. Ve Mart 2020’de (covid kazası), BTC’nin marjinal olarak alt bandın altına düştüğü bir başka zaman.

Beklentiler, Bitcoin fiyatının bantlar içinde kalması yönünde. Yaklaşık konumu göz önüne alındığında, alt bant veya en kötü durum senaryosu, kısa vadede yaklaşık 20.000$’lık bir dip verecektir.

Blockchaincenter.net, Gökkuşağı Tablosunun fiyat hareketlerine bakmanın eğlenceli bir yolu olduğunu ve yatırım tavsiyesi olarak alınmaması gerektiğini söylüyor.

Bill NobleToken Metrics’in Baş Teknik Analisti, “panik yapmayın ve kusturmayın” dedi ve boyut konumlandırmasının bu test süreleri sırasında birikme veya tasfiye etme konusundaki oynaklığı tolere etmenin anahtarı olduğunu ekledi.

Bu arada, Unocoin kurucu ortağı Sathvik Vishwanath orta ve uzun vadeli alıcıların kısa vadeli dalgalanmalarla ilgilenmemeleri gerektiğini düşünüyor.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap