Bitcoin, 37K Doların Altında, 2.5 Ayın En Düşük Seviyesine Düştü: Bir Saatte 100 Milyon Doların Üzerinde Tasfiye Edildi

 Bitcoin, 37K Doların Altında, 2.5 Ayın En Düşük Seviyesine Düştü: Bir Saatte 100 Milyon Doların Üzerinde Tasfiye Edildi

Bitcoin’in fiyatı, dünkü Federal Açık Piyasalar Komitesi Toplantısı’nın (FOMC) ardından hisse senetlerinin elde ettiği kazanımları geri çekmesinin ardından Perşembe günü bir düşüş yaşadı. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden bu yana kripto para biriminin en düşük fiyatı olan 36.520 dolara düştü.

Çarşamba günü FOMC’de, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, 2000 yılının Mayıs ayından bu yana ilk %0.5’lik faiz artırımını açıkladı. Bu yıl içinde 50 baz puanlık artışlar için gelecek beklentilerini belirledi. Bununla birlikte, 75 baz puanlık artışların çoğunlukla masanın dışında olduğunu da iddia etti. Hem Bitcoin hem de hisse senetleri o sırada olumlu yanıt verdi ve her biri kabaca %2 pompaladı. Ancak iyimserlik kısa ömürlü görünüyor: S&P 500 o zamandan beri gün içinde %3,3 düşüşle bu kazanımlarını kaybetti. Bu arada, Bitcoin’in fiyatı 2 saat içinde yaklaşık 39.400 dolardan 37.000 doların altına düşerek yaklaşık 13:20 UTC’de düşmeye başladı. Keskin düşüşlerin ana nedeni, ABD vadeli faiz oranlarının düşük olması gibi görünüyor. Fiyat:% s Haziran’da %75 oranında 75 baz puanlık bir zam şansı. Kaza, bir tasfiye çağlayanıyla aynı zamana denk gelmiş gibi görünüyor. bozuk para bardağı raporlar Sadece son bir saat içinde 146 milyon dolarlık kripto tasfiyesi ve 68 milyon dolarlık Bitcoin kaybı. Bu, son 12 saat içinde gerçekleşen tasfiyelerin üçte ikisinden fazlası ve son gün içindeki tasfiyelerin neredeyse yarısı. Bu büyüklükteki tasfiyelerin en son gerçekleştiği zaman, Mart ayının ortasında Terra’nın Bitcoin alımları etrafındaki hype’ın öldüğü Nisan ortasındaydı. Bitcoin / USD: Kaynak: TradingView ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap