Bitcoin 40.000 Doları Geri Döndü, Ancak Konumunu Korumak İçin Mücadele Edebilir

 Bitcoin 40.000 Doları Geri Döndü, Ancak Konumunu Korumak İçin Mücadele Edebilir

Bitcoin 38 bin dolarlık fiyat bölgesinden toparlanmayı başardı ve şu anda 40 bin doların üzerinde işlem görüyor, bu da boğaların ayılara karşı bir ralli yaptığını gösteriyor.

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi son iki haftada %10 kaybetse de BTC yavaş yavaş toparlanıyor.

Bitcoin, Pazartesi günü kabaca 38.779 dolara düştükten sonra fiyat verisi web sitesi CoinGecko’ya göre şu anda 41.431 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin, mevcut ayın en düşük seviyelerinden yaklaşık %7 arttı. Tokenin kârının çoğu, daha düşük fiyatlarla daha fazla kripto biriktiren büyük tüccarlardan gelir.

Ek olarak, tokenin düzensiz hareketleri vadeli işlemler piyasasında, özellikle uzun vadeli işlemlerde önemli tasfiyelere neden oldu.

Bitcoin Kurtarıyor – Şimdilik

Bununla birlikte, büyük tasfiyeler BTC konumlandırmasını etkileyen başka bir faktörü ortaya çıkardı – tüccarların önemli bir kısmı dünyanın en büyük kripto para birimini terk ediyor gibi görünüyordu.

Bitcoin’in toparlanmasıyla birlikte, daha geniş kripto para piyasası son 24 saat içinde yüzde 3,3 arttı.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH), Salı gününün en düşük seviyesi 2.897 doların ardından şu anda 3.097 dolardan işlem görüyor.

Günlük grafikte kripto toplam piyasa değeri 1,88 trilyon dolar | Kaynak: TradingView.com

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin’in işlem hacmi son 24 saatte yüzde 19,60 arttı ve ardından piyasa değerinde yüzde 1,04 düşüş yaşandı.

Hacim/piyasa değeri oranı 0,02647’ye yükselirken, piyasa hakimiyeti yüzde 40,87’ye yükseldi.

İngiltere merkezli dijital varlık tüccarı GlobalBlock’ta analist olan Marcus Sotiriou, bir haber bülteninde şunları söyledi:

“Bana göre makro manzara olumlu… 50 baz puanlık bir faiz artırımı olup olmayacağı konusunda endişem yok. Önemli olan tüketicinin gücüdür.”

40KA Dolarlık Mücadeleyi Aşmak

ABD Dolar Para Birimi Endeksi (DXY) Çarşamba günü 52 haftanın en yüksek seviyesi 101.02’ye dokunduktan sonra Bitcoin, 40.000 doların üzerinde bir fiyatı korumakta zorlanabilir.

14 Nisan’da kripto para araştırma şirketi Delphi Digital’in uzmanlarına göre, doların Bitcoin ile olumsuz ilişkisi önceki on yıl boyunca sabit kaldı.

Blockchain analitik firması Kaiko’dan gelen veriler, sürekli vadeli işlem piyasalarında BTC pozisyonları için yükseliş talebi olmadığını gösteriyor.

Analiz firması bir tweet’te hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) için fonlama oranlarının 2021’in sonundan bu yana düşmeye devam ettiğini bildirdi.

Büyük Çıkışlar

Bu arada, CoinShares Çarşamba günü bildirdiğine göre, Bitcoin faiz oranına daha duyarlı hale geldikçe ve yatırımcılar Federal Rezerv’in şahin duruşuna uyum sağladıkça kripto fonları arka arkaya ikinci hafta çekildi.

CoinShares’e göre, kripto fonları 15 Nisan’da sona eren yedi gün içinde 97 milyon dolarlık net çıkış gördü.

Bu, 134 milyon dolarlık çıkışların çoğunluğunun ABD fonlarından geldiği önceki haftaya göre önemli bir değişiklik.

134 milyon dolarlık çıkış, Ocak ayından bu yana görülen en yüksek çıkış oldu.

old.iranintl.com’dan öne çıkan resim, grafikten TradingView.com


Yorum Yap