Bitcoin 40.000 Doların Üzerinde mi Vuracak – Yoksa 35.000 Dolara mı Düşecek?

 Bitcoin 40.000 Doların Üzerinde mi Vuracak – Yoksa 35.000 Dolara mı Düşecek?

Kripto para biriminin kralı Bitcoin, EPA çevre sorunları ve diğer faktörlerdeki önemli gelişmelerin ardından fiyat desteğinin altına düştü.

Bitcoin fiyatı şu anda bu yazı itibariyle 38.832.74 dolarda.

Şimdi, birçok bitcoin uzmanı, Bitcoin fiyatının 38.000 $ fiyat seviyesinde tutunmaya çalışırken daha da düşebileceğinden endişe ediyor.

Önerilen Okuma | Adında Ne Var? Ethereum Alan Adı Satış Artışı %2,300

Bitcoin Çöküşü için Kâr Alan Suçlu

Dahası, kâr almanın Bitcoin’in neden 40.000 dolarlık sınırı aşmaya çalıştığı üzerinde bir etkisi olabilir. 38.000 dolar seviyesindeki destek, dipten satın alma hissiyatının tetiklediği gibi tutulabilir.

Yatırımcılar için bir kripto para birimi veri beslemesi olan Santiment, BTC kâr amaçlı işlemlerde bir artış izledi. Sayım, son iki hafta içinde hızla arttı ve hepsi satış olarak sınıflandırıldı.

Bununla birlikte, tüccarlar satışı durdurmadıkça BTC piyasa fiyatı hızla toparlanmayabilir.

Bitcoin geçtiğimiz hafta 40.000 doların altında işlem gördü. Düşük hacimler, kripto tüccarları ve yatırımcıları için cesaret kırıcı olabilir.

Günlük grafikte BTC toplam piyasa değeri 731,71 milyar dolar | Kaynak: TradingView.com

Ek olarak, Bitcoin de Pazar günü büyük bir düşüş yaşadı ancak ertesi gün toparlandı. Böylece, son 24 saatte fiyat tırmandı ve %2,7 oranında geri döndü.

ZebPay analistleri, en iyi para biriminin %61.8 Fibonacci Geri Çekilme Seviyesi ile 38.750 $’a düştüğünü ve sonuç olarak 37.386 $’a düştüğünü söyledi.

Bitcoin, geçmişte zaten olan 37.300 dolar civarında birden fazla desteğe sahipti, bu nedenle psikolojik olarak uyum sağlıyor ve aynı eğilimi gösteriyor.

Pozitif Ayrışma Gösteren RSI

Kriptonun göreceli güç endeksi uzun vadeli trend çizgisine ulaştığında BTC üç kez reddedildi. BTC piyasa fiyatını iyileştirmek için trend çizgisinin kırılması gerekiyor. BTC teknik olarak bu düşen kama modelini oluşturdu ancak neyse ki RSI pozitif sapma gösterdi.

Bitcoin geçen ay %20’nin üzerine düştü. Şimdi, bu tür hareketler, vadeli işlem piyasasında açık pozisyonlarda muazzam düşüşlere neden olan çıkışları tetikleyebilir.

Sorun, mevcut düşüş eğiliminin gerçekleşmesiyle açık faizin önemli ölçüde düşmemesidir. En çok aranan kriptonun nispeten aynı fiyatlarla işlem gördüğü Mart 2022’ye kıyasla hala biraz daha yüksek.

Önerilen Okuma | Analistler, ApeCoin’in 2025’in Sonuna Kadar 50 Dolara ve 2030’a Kadar 100 Dolara Vuracağını Tahmin Ediyor

Dolayısıyla, fiyat kapanabilirse ve kama direnç çizgisi üzerinde sürdürülürse, 41 bin ila 41,5 bin dolar seviyelerine kadar bir artış bekleniyor.

Bununla birlikte, desteğin altında gerçekleşen bir kapanış veya kırılma, Bitcoin’in daha fazla düşmesine eşdeğer olacak ve fiyatlar da 37 bin – 35 bin dolar seviyelerine düşebilir.

Fiyat bu seviyelerde kırılırsa, piyasa değerinin aksine yüksek açık faiz göz önüne alındığında, büyük tasfiye ve fiyat düşüşleri bekleyin.

Şimdi, 37 bin dolar seviyesi önümüzdeki birkaç gün içinde dikkat edilmesi gereken kritik bir alan çünkü kısa vadede piyasa trendini büyük ölçüde etkileyebilir.

Pixabay’den öne çıkan resim, grafikten TradingView.com


Yorum Yap