Bitcoin 40 bin Dolarda Keskin Bir Redde Karşı Karşıya Geliyor, İşte İzlenecek Seviye (BTC Fiyat Analizi)

 Bitcoin 40 bin Dolarda Keskin Bir Redde Karşı Karşıya Geliyor, İşte İzlenecek Seviye (BTC Fiyat Analizi)

BTC’nin fiyatı, 40 bin dolarlık önemli psikolojik seviyeyi geri alamadı ve ayılar tarafından oldukça ikna edici bir şekilde reddedildi. İşte dikkate alınması gereken sonraki önemli seviyeler.

Teknik Analiz

Tarafından Shayan:

Uzun Vadeli – Günlük

Kaynak: TradingView

Bitcoin, birkaç haftadır 100 günlük hareketli ortalamasının altında konsolide oluyor ve bunun üzerine çıkamadı. Düşüş momentumu zayıfladı ve fiyat, 37 bin dolarlık ana talep bölgesi ve azalan orta vadeli trend çizgisi tarafından desteklendi.

37 bin dolar seviyesi şimdi Bitcoin için kritik bir destek haline geldi ve fiyatı düşürmeye çalışan ayılar için ciddi bir engel teşkil ediyor. Başarısız olursa, fiyat büyük olasılıkla 30 bin dolarlık talep bölgesine düşecek. Buna ek olarak, RSI göstergesi şu anda %50 civarında ve RSI ile fiyat arasında bir yükseliş farkı var, bu da bir geri dönüşü ve yeni bir yükseliş ayağını gösteriyor. Öte yandan, Bitcoin bir yükseliş dalgası başlatacaksa, alıcılar piyasada güveni yeniden sağlamak için yakında 100 günlük hareketli ortalamayı kırmalıdır.

Kısa Vadeli – 4H

Kaynak: TradingView

Grafiğin gösterdiği gibi, fiyat, 38 bin dolar civarındaki önemli seviye ve daha düşük trend çizgisi tarafından desteklendikten sonra, 4 saatlik dönemde Bitcoin için birincil direnç seviyesi olan 42 bin dolar seviyesine doğru kısa vadeli bir yükseliş tırmanışına başladı. düşüş devam bayrağı.

Ancak 42 bin doların üzerinde bir kırılma olmadıkça, büyük resim olumsuz olmaya devam ediyor. Fiyat 42 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarsa, daha yüksek fiyatlar beklenebilir, bu da potansiyel bir düşüş bayrağı başarısızlığına yol açarken, 37 bin dolarlık ana destek ihlal edilirse, 33 bin dolar ile 35 bin dolar arasındaki talep alanı Bitcoin için bir sonraki kilit destek olacaktır. .

Onchain Analizi

Tarafından Edris:

Bitcoin borsa rezervini analiz etmek, Bitcoin pazarındaki arz ve talep denklemini değerlendirmeye yönelik bir yaklaşımdır.

Aşağıdaki grafik, fiyatın 33 bin ila 48 bin dolar arasında geniş bir aralıkta konsolide olurken, son birkaç ayda amansız bir birikim olduğunu gösteriyor. Piyasaya yeterli talep girerse, yakın gelecekte bir arz şoku meydana gelebilir. Bununla birlikte, Temmuz 2021’de 28 bin doların en düşük seviyesinde olanlara benzer şekilde, önce bir kapitülasyon aşamasının gerçekleşebileceği görülüyor.

Bu aşama, perakende yatırımcıların coinlerini panikle satmasıyla aynı anda fiyat düşerken, borsaların rezervinde önemli bir kısa vadeli artış ile işaretlenecektir.

Kaynak: CryptoQuant ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap