Bitcoin 40 bin Doları Geri Alırken Balinalar Dip’i Satın Aldı: Analist

 Bitcoin 40 bin Doları Geri Alırken Balinalar Dip’i Satın Aldı: Analist

Bitcoin, 40.000 doların üzerinde birkaç gün konsolidasyon yaptıktan sonra 39.000 dolara aylık en düşük seviyesine düştüğünde, ani fiyat hareketiyle ilgili artan bir düşüş hissi vardı. Ayılar bitcoini güneye itmek için ortaya çıktıklarında, 37K – 40K alanına daldılar, bazıları bunu biriktirmek için mükemmel bir fırsat olarak gördü.

Yüksek Hacimli BTC Spot Borsa Çıkışı

CryptoQuant’ta teknik bir analist olan Minkyu Woo, iddia edilen BTC satışları devam ederken, son zamanlarda spot borsalarda gözle görülür bir hacim görüldü. Woo, balinaların büyük miktarda BTC satın almış olabileceğini ima etti, çünkü bu boyutta bir çıkış ancak “spot borsalar için İlk 10 BTC çıkışı kontrol edilerek” mümkün olabilir.

Woo, BTC’nin 37K ~ 40K arasındaki fiyat aralığını Mart 2022’den bu yana devam eden kritik bir birikim aşaması olarak gördü ve yatırımcıları mümkünse düşüşleri tutmaya veya satın almaya çağırdı. Daha önce, borsalardan önemli miktarda bitcoin çekildiği için çıkış hacminin arttığı senaryoların ardından, yukarı yönlü fiyat hareketi kısa sürede piyasanın kısa vadeli düşüş hissini tersine çevirdi.

BTC tüm kayıpları geri aldığından ve hatta 41.000 $ ‘a meydan okuduğundan şimdi de benzer bir şey oldu.

Buna ek olarak Woo, bitcoin 2020’nin 4. çeyreğinden bu yana 200 MA destek hattının altında işlem gördüğü sürece, yeterli miktarda “akıllı para” piyasa değerine göre en büyük kripto para birimini biriktirmeye başlayacağını belirtti. Woo’nun grafiğinin gösterdiği gibi, BTC “alt bölgeye” daldı ve satın alma ilgisi de buna göre arttı.

#BTC Günlük Grafik,

2020’nin 4. çeyreğinden bugüne kadar akıllı paradan net bir hareket tespit edildi. (Stablecoin girişi MA)

Aşağıdaki grafiğe bakıldığında, BTC açıkça alt bölgede ve şu anda BTC almamak gerçekten zor. #BTC #Bitcoin pic.twitter.com/ofbtH8UqLQ

— Minkyu Woo (Min) 우민규 🇰🇷🇷🇭 (@minkyutekken) 18 Nisan 2022

BTC Önündeki Belirsizlikler

Bitcoin’in düşüş eğilimi, daha geniş kripto piyasasına yansıdı.

Bununla birlikte, neredeyse tüm pazar toparlanmaya başladığı için manzara bugün tamamen farklı görünüyor. Ethereum 3.000 doları geri aldı, BNB 400 doların çok üzerinde, vb.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap