Bitcoin 40 bin doların üzerinde tutunmaya çalışırken bile “Satın Al” Kripto Platformlarında En Popüler Terim ⋆ ZyCrypto

 Bitcoin 40 bin doların üzerinde tutunmaya çalışırken bile “Satın Al” Kripto Platformlarında En Popüler Terim ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

2020’nin sonlarında ve 2021’in başlarında gerçekleşen destansı kripto piyasası boğa koşusunun ardından, piyasada önemli inişler ve çıkışlar yaşandı. Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 $’a ulaştıktan sonra, bitcoin korkunç birkaç ay geçirdi ve sonunda 29.000 $’a düştü. Bu süre zarfında, son zamanlardaki yüksek getiriler nedeniyle kriptoya çekilen yeni gelenlerin çoğu, portföylerinin %60-70 oranında düştüğünü izledi.

Bazı insanlar kripto para birimini sahte olarak adlandırırken panik satışını tercih etti ve diğerleri en sevdikleri paraları indirimli olarak biriktirme olasılığını değerlendirdi. Boğalar piyasaların kontrolünü ele geçirdiğinde ve Kasım 2021’de Bitcoin’i 69.000 $’lık yeni bir zirveye çıkardığında bu insanlar hızla haklı çıktı.

BTCUSD Grafiği Ticaret Görünümü

Bununla birlikte, ürün kıtlığı, enflasyon ve devam eden bir savaşın neden olduğu mevcut hassas küresel ekonomik durum, görünüşe göre bitcoin’in fiyatını yendi.

Satma zamanı mı yoksa …?

Bunu anlamak için piyasa duyarlılığına bakabiliriz. Bu, bize yatırımcıların/tüccarların yükseliş veya düşüş eğiliminde oldukları mevcut zihniyetini gösteren bir ölçümdür.

Davranışsal analitik firması Santiment’e göre, son birkaç gün içinde, “satın al” kelimesi, bitcoin şu anda 40 bin doların sıkıntısı içinde olsa bile kripto çevrelerinde en çok trend olan anahtar kelime oldu.

Reklam &nbsp &nbsp

Bu, çoğu tüccarın son düşüşlerden etkilenmediğine ve zımni bir indirimle madeni paraları stoklayarak bunun avantajını almaya hazır olduğuna inanmamıza neden oluyor.

2021’in iniş çıkışları sırasında birçok yatırımcının kripto piyasasının iç işleyişini geliştirmeyi ve kavramayı başarması muhtemeldir.

Bitcoin, her zaman “uzun vadeli” yükseliş eğiliminde olmasına rağmen son derece değişkendir. Bunu hesaba katarsak, bir anlamda fiyat düşüşlerinin gerekli olabileceğini anlarız.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.


Yorum Yap