Bitcoin 40K $ İçin Savaşıyor Ama Yerel Dip Onaylandı mı? (BTC Fiyat Analizi)

 Bitcoin 40K $ İçin Savaşıyor Ama Yerel Dip Onaylandı mı?  (BTC Fiyat Analizi)

Bitcoin’in fiyatı, 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamaların reddedilmesinin ardından hala 40 bin dolarlık alanda konsolide oluyor. Bu seviyeler, birkaç hafta önce aşağı yönlü kırıldıktan sonra direnç görevi görür.

Teknik Analiz

Teknik Analiz Edris

Günlük Grafik

Fiyat tekrar 40 bin dolar seviyesinden toparlandı ve 100 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmaya çalışıyor. Bir yükseliş kırılması meydana gelirse, 50 günlük hareketli ortalama ve 42 bin dolarlık bölge önemli bir direnç gösterecek ve ardından 200 günlük hareketli ortalama gelecek.

Öte yandan, talep başarısız olursa ve 100 günlük hareketli ortalama fiyatı reddederse, 36 dolarlık alan ilk önemli destek olacaktır. Bitcoin’in fiyatı son birkaç aydır bu seviyenin altına kapanamadı ve bu, boğaların savunması gereken önemli bir seviye.

Kaynak: TradingView

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde, 39 bin dolar seviyesinin altında sahte bir kırılma gibi görünen şeyi görebiliriz. RSI göstergesi Bitcoin’in bu zaman diliminde aşırı satıldığını (%30’un altında) işaret ettiğinden, yükselişin tersine dönmesi beklenebilir.

Ancak fiyat, aşağı yönlü bir düşüş eğilimi başlatabilecek 40,5 bin dolarlık arz bölgesini kırmak için mücadele ediyor. Bu durumda, büyük düşüş bayrağının alt trend çizgisi ve 36 bin dolar seviyesi, izlenmesi gereken aşağıdaki kilit seviyeler olacaktır.

Karşı tarafta, fiyat söz konusu arz bölgesini geçebilirse, 42K bölgesi, piyasa için bir dönüm noktası olabilecek güçlü bir direnç olacaktır. Genel olarak, trend 43 bin doların üzerinde bir kırılma gerçekleşene kadar düşüş eğilimi gösteriyor. Daha yüksek fiyatlar beklenebilir ve bu da potansiyel bir düşüş bayrağı başarısızlığına yol açabilir.

Kaynak: TradingView

Onchain Analizi

Onchain Analizi Shayan

Bu grafik, Taker Al/Sat Ratio metriğinin ve Bitcoin fiyatının 30 günlük hareketli ortalamasından oluşmaktadır. 1’in üzerindeki değerler, daha fazla alıcının daha yüksek fiyattan madeni para elde etmeye istekli olduğunu gösterir ve bu da satın alma baskısının satıştan daha güçlü olduğunu gösterir. Yükseliş hissini gösteren güçlü bir fiyat artışı olasılığı var. Öte yandan – 1’in altındaki değerler, daha fazla satıcının madeni paraları daha düşük bir fiyattan elden çıkarmaya istekli olduğunu ve satış baskısının daha güçlü olduğunu gösterir.

Tarihsel olarak, hareketli ortalama kırmızı bölgeye çarptığında, yoğun satış baskısını gösterir ve düşüş sinyalidir. Yeşil alana ulaştığında ise yüksek alım baskısına işaret eder ve yükseliş işaretidir. Şu anda, MA önemli ölçüde düşüyor ve kırmızı bölgeye gidiyor; bu nedenle, başka bir kısa vadeli düşüş ayağı olasıdır.

Kaynak: CryptoQuant ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap