Bitcoin ATM’leri: koronavirüs Acil Durum Nedeni ile kapanıyor

Coronavirus acil durumunun bu günlerinde, Google Trendler gibi araçlarda bulunabilen en büyük kripto aramalarından biri bitcoin ATM’leri, yani BTC ve diğer kripto para birimlerinin çekilmesini veya satılmasını sağlayan otomatik vezne makineleri içerir .

Bu ilgi artışının nedenleri muhtemelen 3 olaya atfedilebilir.

Birkaç hafta önce, ilk Bitcoin ATM’si Nijerya’da kuruldu, Şubat sonunda Litecoin 13.000’den fazla ATM tarafından desteklenmesi için Güney Kore’deki Meconcash ile ortaklık yaptı.

Bu arada, dünyanın birçok yerinde birçok Bitcoin ATM’si, koronavirüs acil durumu nedeniyle kapanıyor .

Halen vatandaşlar için garantili hizmetlerden biri olan ve bu nedenle bu salgın sırasında bile açık olan yerlerden biri olan bankaların aksine, bitcoin ATM’lerinin kurulduğu yerlerin çoğu kapalı ve bir çok bitcoin atm leride alışveriş merkezlerinde bulunuyorlar.

Örneğin, Almanya’da 24 bitcoin ATM’si kapatıldı ve aynı durum İtalya için de söylenebilir.

Acil sağlık durumundan dolayı, İtalyan Chainblock şirketi de ATM’ler aracılığıyla bitcoin ve kripto alımını engellemek zorunda kaldı.

Bu nedenle, hizmet şu anda yalnızca Chainblock Kartları ve banka havaleleri yoluyla satın almaya ayrılmış çevrimiçi platformlar aracılığıyla devam etmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook . takip edin! Kaynak: cryptonomist

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi