Bitcoin Ayı Piyasası Karşılaştırması, Boğa Sezonunun Neredeyse Zamanının Geldiğini Söyledi

 Bitcoin Ayı Piyasası Karşılaştırması, Boğa Sezonunun Neredeyse Zamanının Geldiğini Söyledi

Geçen yıl Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledikten sonra Bitcoin’in son birkaç ay içinde ayılar tarafından parçalara ayrıldığını inkar etmek mümkün değil. Yeni zirvelerde bile, ralli büyük ölçüde dramatik bir döngü sonucu olmaksızın bir başarısızlık olarak görülüyor.

Peki ya bu ralli, ancak şimdi sona ermek üzere olan bir ayı evresinin parçasıysa? 2018’den bu yana Bitcoin’deki ayı evreleri arasında yeni bir doğrudan karşılaştırmada, her gün başka bir boğa sezonunun neredeyse zamanının geldiğini gösterebilir.

Boğa Piyasası Döngüsel Davranışı

Aylar önce, kripto topluluğu tarafından “az” terimi atıldı çünkü yeterli sayıda insan Bitcoin’in finansal olarak onlar için neler yapabileceğinin potansiyelini anlamadı. Bugün çok az insan Bitcoin’in buradan ralli yapmasını bekliyor.

Çoğu zaman, kovan duygusunun en köpüklü olduğu zamanlarda, derin düzeltmeler kitleleri doğru yola sokar. Şu anda, Bitcoin ayıları 30.000 doların altında salya akıtıyor, ancak buna göre asla alamayacaklar. yeni bir karşılaştırma.

İlgili Okuma | Bitcoin Taklitleri Ders Kitabı Piyasa Duygu Döngüsü, Güven Döndüğünde Ne Olur?

Herhangi bir piyasa, birden çok zaman diliminde döngüsel davranış sergiler. Ayı ve boğa piyasaları ve hatta içlerinde ruh hallerine göre değişen yükseliş ve düşüş trendleri var.

Peki ya bu değişen ruh hali değişim kalıpları tahmin edilebilir olsaydı? Aşağıdaki karşılaştırmanın öğrenmeyi amaçladığı şey budur.

Bu karşılaştırma tablosu ayılar için zamanın geldiğini söylüyor | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Bitcoin Ayı Aşamaları Karşılaştırıldı

Yukarıdaki karşılaştırmada, 2018 ayı piyasası, 2019-2020 ayı aşaması ve mevcut konsolidasyon aşaması yan yanadır. Her fraktal, kabaca 460 günde ölçülür. Her ayı evresi arasında geçiş yapmak, dünyayı şok eden kısa bir yükseliş dürtüsüdür.

Boğa dürtüleri yalnızca 98 gün sürer, ancak fiyatları benzeri görülmemiş seviyelere çıkarma eğilimindedir. En azından, bu boğa aşamaları %300’den fazla yatırım getirisi sağladı. 40.000 dolardan %300’lük bir getiri, BTC başına fiyatı 120.000 dolara çıkaracaktır.

İlgili Okuma | Bu Bitcoin “Isı Haritası”, Yakıcı Bir Döngü Zirvesinin Hala Önümüzde Olduğunu Öneriyor

Her ayı evresi 14 aydan biraz fazla sürdü. Edwin “Sedge” Coppock, teknik göstergenin yaratıcısı Coppock eğrisi, bir insanın bir kayıp yasını atlatması için geçen ortalama sürenin ortalama 11 ila 14 ay olduğunu buldu. Bu, teorik olarak, ortalama bir yatırımcının Bitcoin ile ilgili “kayıplarını” aşması ve tekrar olumlu düşünebilmesi için ne kadar sürmesi gerektiğidir.

Yukarıdaki karşılaştırmalara dayalı olarak başka bir boğa dürtüsünün başlamasına potansiyel olarak sadece günler kala, Bitcoin fiyatı piyasanın canlandığı gibi gerçekten 30.000 doların altına mı düşecek yoksa bir geri dönüş topluluğu hazırlıksız yakalayacak mı?

Takip etmek Twitter’da @TonySpilotroBTC veya katıl TonyTradesBTC Telgrafı özel günlük piyasa bilgileri ve teknik analiz eğitimi için. Lütfen dikkat: İçerik eğiticidir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

iStockPhoto’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan Grafikler
Yorum Yap