Bitcoin Balina Holdings, BTC’de Boğa Bir Ayrışma Görürken Eylül’den Bu Yana En Yüksek Seviyeye Çıktı ⋆ ZyCrypto

 Bitcoin Balina Holdings, BTC’de Boğa Bir Ayrışma Görürken Eylül’den Bu Yana En Yüksek Seviyeye Çıktı ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Zincir içi ve sosyal metrik kripto platformu Santiment’ten alınan verilere göre, birçok altcoin Mart ayı başlarındaki seviyelere geri döndüğünden, kalabalığın düşüşü satın almaya olan ilgisi 6 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. En önemlisi, balinalar, Eylül ayının sonundan bu yana varlıkları boşaltan paniğe kapılan perakende satıştan yararlanarak Bitcoin biriktiriyor.

“Bitcoin adreslerinin sayısı Rusya-Ukrayna savaşı başladığından beri artıyor.” Santiment Perşembe günü tweet attı. Şimdiye kadar platform, 10 ila 100 bin BTC arasında “ya yeni ya da milyoner statüsüne geri dönmüş” 1629 köpekbalığı ve balina adresinin haritasını çıkardı.

Daha önce Santiment, balinaların 1,6 milyar dolar değerinde 40.000 BTC’yi almak için son düşüşten yararlandığını belirtmişti. Ayrıca, 10.000 ila 100.000 BTC’ye sahip adresler varlıklarını yaklaşık %2 artırırken fiyatlar 39.900 dolardan 38.200 dolara düştü.

Balinalar, özellikle 10k ila 100k Bitcoin aralığında, düşmeye başladıklarında fiyat için felaket anlamına gelebilirken, birleşik güçleri fiyatları yukarı çekmek için hayati önem taşır. Zincir üstü istatistikler, balina stoklarının geçen yıl Eylül ayında çarpıcı bir şekilde arttığını ve Kasım ayında fiyatlarda önemli bir artışa yol açtığını gösterdi.

Balina benzetmesini kullanarak, kripto pazarını bir okyanus olarak hayal etmek önemli olabilir. Balinalar, tüm kripto piyasası üzerinde büyük etkisi olan fırtınalı bir dalgaya neden olabilir, bu nedenle bu ölçüm, diğer varlık yatırımcıları için bile dikkate alınması gereken önemli bir ölçüdür.

Reklam &nbsp &nbsp

Şu anda 2,957 dolardan işlem gören Ethereum, ağda etkileşime giren günlük aktif adreslerin sayısında, fiyatların düşmesiyle bir artış gördü. “Bu, bir yükseliş trendi ve bir yükseliş ayrışması yarattı. Santiment Çarşamba günü, fiyat düşerken fayda artışı, fiyatların olumluya dönmesi için güçlü bir durum.

Teknik olarak, haftanın çoğu için uçurumdan düştükten sonra, Bitcoin, satın alma siparişlerinin o bölgedeki tüm satış likiditesini emmesinin ardından 38 bin dolarlık destek civarında bir miktar rahatlama bulmuş gibi görünüyor.

Tüccarlar, 52.000 $ alanına bir fiyat artışı öngören trend çizgisi desteğine dayalı uzun pozisyonlar açtıkça, Çarşamba günü fiyat bu destekten geri döndü. 25 ve 26 Nisan’da 1 milyar doları aşan bir dizi tasfiye, Coinglass’tan gelen verilere dayanarak satış baskısını da yavaşlatmış görünüyor.

Ayrıca, fiyat, kısa vadede bir yükseliş koşusuna işaret eden günlük zaman dilimindeki RSI göstergesinde yükseliş sapmasını doğruladı. Sahte Twitter kullanıcısı Rekt Capital’e göre, Bitcoin şu anda birikim aşamasında – “tarihsel olarak satın alma tarafında çok fazla işlem hacmi görmüş yoğun bir şekilde paketlenmiş bir alan”, bu yüzden tüccarlar bu hafta fiyat hareketine çok dikkat etmeli.


Yorum Yap