Bitcoin Balinaları Ağustos 2019’dan Bu Yana En Yüksek Sayıya Ulaştı

 Bitcoin Balinaları Ağustos 2019’dan Bu Yana En Yüksek Sayıya Ulaştı

Blockchain istihbarat firması Glassnode‘e göre, 10.000 bitcoin veya daha fazla adres tutan yedi günlük hareketin ortalaması, 2 Ağustos 2019’dan bu yana en yüksek değer olan 111’e yükseldi . Bu rakam Mart ayının başından bu yana% 11’den fazla arttı. Endekfs ve fon sağlayıcısı Stack’ın kurucu ortağı Matthew Dibb ,

“10.000’den fazla BTC’ye sahip BTC adresleri sayısındaki yükseliş, uzun vadeli bitcoin sahiplerin varlıklarını büyütmek için tekrar çevrimiçi olmalarının sonucudur,” diyor.

Uzun vadeli bitcoin sahiplerinde ve büyük yatırımcılarda artan ilgi, makro faktörleri çevreleyen yükseliş anlatımı ve yaklaşan ödülün yarıya indirilmesi ile ilişkilendirilebilir.
Bitcoin’in arzı 21 milyon ile sınırlıdır ve para politikası, arz genişlemesinin hızını her dört yılda bir yüzde 50 oranda azaltmak için önceden programlanmıştır. Bu nedenle, birçok savunucu, güvenli bir sığınak varlığı ve altın gibi bir enflasyon riskinden korunma aracı olarak bitcoin’i sundu. Koronavirüs pandemisinin neden olduğu ekonomik yıkımın ve küresel merkez bankaları ve hükümetlerin bitcoin fiyatına iyi bakabilmek için üstlendikleri benzeri görülmemiş para basma tatbikatları olduğunu iddia ediyorlar .

Global yatırım platformu eToro‘da kripto varlık uzmanı Simon Peters,

“ABD ekonomisi için kötüleşen ekonomik görünüm ve ABD dolarını zayıflatan ve enflasyon korkularını arttıran parasal arzın artma olasılığının ortasında, yatırımcıların gelenekselden uzakta güvenli odalar aradığından, bitcoin’in 19.000 doların üzerindeki değerleri kolayca test edebileceğine inanıyoruz dedi.

Bu yükseliş tahminleri altı haftayı aşkın bir süredir tur yapıyor ve büyük yatırımcıları portföylerine bitcoin eklemeye ikna ediyor. Ayrıca, madencilik ödülünün yarıya indirilmesinin , 12 Mayıs’ta bitcoin’i uzun vadeli bir yükseliş eğilimine gireceği beklentileri, “Kripto para balinalarında ki” sayının yükseliş nedeni olabilir.

Bitcoin, dört yılda bir yarı yarıya madencilik ödülü adı verilen bir sürece giriyor ve bu da madencilik ödüllerini %50 azaltarak enflasyonu kontrol ediyor. Mayıs 2020’nin yarıya indirilmesinden sonra, çıkarılan blok başına ödül 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek.

Yorum Yap