Bitcoin Balinaları, BTC 39k $’a Düşerken Dip’i Satın Aldı

 Bitcoin Balinaları, BTC 39k $’a Düşerken Dip’i Satın Aldı

Zincir üstü veriler, Bitcoin borsa çıkışlarında keskin bir artış olduğunu gösteriyor ve bu da balinaların 39 bin dolara düşüşü satın aldığını gösteriyor.

Bitcoin Borsası Çıkışları Balina Aktivitesini Öneren Yüksek Değer Gösteriyor

CryptoQuant’ta bir analistin belirttiği gibi İletiBTC döviz çıkışları son zamanlarda büyük bir artış kaydetti.

“Döviz çıkışları”, şu anda tüm borsaların cüzdanlarından çıkan toplam Bitcoin miktarını ölçen bir göstergedir.

Bu göstergenin değeri yüksek olduğunda, yatırımcıların şu anda büyük miktarda coin çektiği anlamına gelir. Özellikle büyük değerler balinaların satın aldığı anlamına gelebilir.

Böyle bir eğilim, sürdürüldüğünde, yatırımcılar kriptolarını genellikle birikim amacıyla borsalardan transfer ettiğinden, madeni paranın fiyatı için yükseliş olabilir.

Öte yandan, düşük çıkış değerleri şu anda piyasada fazla alım olmadığını gösteriyor. Bu, fiyat için nötr olabilir veya satış devam ediyorsa düşüş olabilir.

İlgili Okuma | Bitcoin Madencileri Bu Yıl Üçüncü Mola Aldı, Yarıya Kadar 100K Bloktan Fazla Kaldı

Şimdi, geçen yıl boyunca BTC çıkışlarındaki eğilimi gösteren bir grafik:

Göstergenin değeri son zamanlarda büyük bir artış gözlemlemiş görünüyor | Kaynak: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, fiyat 40 bin doların altına düştüğü için Bitcoin borsa çıkışı son zamanlarda büyük bir değer gösterdi.

Bu, balinaların daha fazla madeni para biriktirme fırsatına atlamış olabileceğini gösteriyor. Geçen yıl benzer bir ölçekte çıkış değerlerinin gözlemlendiği önceki üç örnekte, BTC fiyatı çok geçmeden bir yükseliş gözlemledi.

İlgili Okuma | Bitcoin Ayı Piyasası Karşılaştırması, Boğa Sezonunun Neredeyse Zamanının Geldiğini Söyledi

Bu sefer de benzer bir yükseliş etkisinin olup olmayacağı veya satıcıların alıcıları bunaltıp fiyatı daha da aşağı çekeceği görülecektir.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %5 düşüşle 39.2 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %4 değer kaybetti.

Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

Görünüşe göre kriptonun değeri son yirmi dört saat içinde düştü | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Bir aydan fazla bir süredir 39 bin dolar seviyesinin üzerinde tuttuktan sonra, Bitcoin nihayet geçen gün işaretin altına düştü. Bu, BTC’nin 47 bin doların üzerine çıkmasından sonra geçen ayın sonlarında başlayan düşüşün devamı niteliğinde.

Şu anda, fiyatın ne zaman bir miktar toparlanma gözlemleyebileceği belli değil. Ancak çıkışlar devam edecek bir şeyse, kripto için işaretler yükselişe geçebilir.

Unsplash.com’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafikler, CryptoQuant.com


Yorum Yap