Bitcoin balinaları, piyasa koşulları kötüleştikçe kriptoyu boşaltmaya devam ediyor | CryptoSlate

 Bitcoin balinaları, piyasa koşulları kötüleştikçe kriptoyu boşaltmaya devam ediyor |  CryptoSlate

Blockchain istihbarat firması Glassnode’a göre, Bitcoin (BTC) balinalarının sayısı istikrarlı bir düşüşte ve 2022’deki seviyelere geri döndü.

Glassnode ayrıca döviz girişlerinin hacminin keskin bir şekilde arttığını tespit etti. Spesifik olarak, BTC adresleri 1.700’den fazla kripto para ile işlem gördü – Şubat ayından bu yana en yüksek giriş seviyesi.

📈 #Bitcoin $BTC Borsa Giriş Hacmi (7d MA) 3 ayın en yüksek seviyesi olan 1.755.021 BTC’ye ulaştı

08 Mayıs 2022’de önceki 3 ayın en yüksek seviyesi olan 1.729.605 BTC gözlemlendi

Metriği görüntüle:https://t.co/1S6EbDkdOO pic.twitter.com/8kSJPOLJXW

— glassnode uyarıları (@glassnodealerts) 9 Mayıs 2022

Yüksek döviz girişi hacimleri, balinaların uzun vadeli düşüş piyasasına hazırlanırken varlıklarını sattığını gösteriyor. bu Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi şu anda aşırı korku bölgesi olan 11’de oturuyor.

BTC düşmeye devam ediyor, ancak günlük işlemler 200 binin üzerinde kalıyor

2021’deki yükseliş performansının ardından birçok analist ve kuruluş BTC’nin yükselmeye devam edeceğini tahmin etti. Bir örnek, amiral gemisi kripto para biriminin 100.000 doların üzerinde ticaret yapabileceğini söyleyen Amerikan çokuluslu yatırım bankası Goldman Sachs. Banka, yatırımcıların onu bir değer deposu olarak görmeleri durumunda BTC’nin bu dönüm noktasının kilidini açabileceğini söyledi.

Bununla birlikte, COVID Omicron varyantı ve artan faiz oranları korkusu da dahil olmak üzere bir dizi olay, BTC’nin 10 Kasım’daki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.692.14 $’dan keskin bir şekilde düştüğünü gördü. Yazma sırasında BTC, gün içinde %3,17 kaybettikten sonra 33,503,12 dolardan el değiştiriyor. Bu fiyat, son yedi gün içinde %14.06’lık bir düşüşü temsil ediyor.

BTC düşük performans göstermeye devam ederken, Glassnode’un lider zincir analisti Checkmate, kripto benimseyenlere tavsiye vermek için Twitter’a gitti.

Şah mat dedi ki:

çoğunuz bekliyorsunuz #Bitcoin ‘kapitülasyon fitili’. Olursa ve bu gerçekten de kapitülasyon fitiliyse, insanların çoğu onu satın almak için adım atmayacak çünkü korku çok büyük olacak. Bu her zaman böyledir ve her zaman böyle olacaktır. İpucu: bir planınız olsun, ona bağlı kalın.

BTC çöküyor olsa da, günlük işlem sayısı etkilenmedi.

Veriler YGrafikler BTC, 8 Mayıs’ta yaklaşık 30 milyar dolar taşıyan 233.892 işlem kaydettiğini gösteriyor. Bu hacim Ocak ayından bu yana günlük ortalama aralıkta yer alıyor.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap