Bitcoin Balinaları Uyarılara Rağmen Çantalarını Dolduruyor BTC Fiyatı 20.000 Dolara Düşebilir ⋆ ZyCrypto

 Bitcoin Balinaları Uyarılara Rağmen Çantalarını Dolduruyor BTC Fiyatı 20.000 Dolara Düşebilir ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Bu hafta BTC, UST’nin dolardan ayrılmasına ilişkin yaygın korkuların ardından 30.000 dolarlık psikolojik seviyenin altına düştü. Bu katliam, tüccarların diğer büyük stablecoin’lerin de benzer bir yol izleyebileceğinden korkmasıyla devam etti. Perşembe günü, dünyanın en büyük stablecoini olan USDT, bazı borsalarda 0,95 dolara kadar düştükten sonra aynı kaderi yaşadı.

Bu “spekülasyon kaynaklı korku”nun ardından Bitcoin, Perşembe sabahı 26.700 dolara kadar düştükten sonra vazgeçti ve şu anda 28.991 dolardan işlem görüyor. 28.000 $ seviyesi son derece belirleyici bir alan olarak kabul ediliyor, bu fiyat geçen yıl sürekli bir boğa dönüşünü 64.000 $’a çekmeden önce o bölgeden sıçradı.

Bununla birlikte, son düşüş, şu anda düşüşü satın almakla meşgul olan bitcoin balinaları arasında yüksek düzeyde bir aktiviteyi körüklemiş görünüyor.

“Bitcoin balina adreslerinin BTC’nin 30 bin doların altına düşmesini birikme olayı olarak gördüğüne dair açık kanıtlar var. Santimentfeed, Ocak ayından bu yana 100 bin doları aşan en yüksek işlem miktarını gördü ve elde tutulan BTC arzı artıyor.” Santiment beslemesi, Bitcoin 30.000 doların altına düştükten sonra yazdı.

Çarşamba günü başka bir tweet’te Santiment, adresler arasında günlük hareket eden Bitcoin miktarının bu hafta 300 binin üzerine çıktığını bildirdi.

Reklam &nbsp &nbsp

“Şubat ayından bu yana BTC ağında bu düzeyde bir faaliyet görmemiştik. Boğalar ve ayılar, bir süredir gördüğümüz en kutuplaşmışlardır” diye yazdı Santiment.

Bu zincir içi aktivite seviyesi, Ocak ayından bu yana en yüksek seviye olan tek bir günde 1 milyon doları aşan işlemlerle Ethereum ağında da belirlendi.

Ancak Çarşamba günü, kripto analitik firması CryptoQuant, BTC Değişim Balina Oranının 4.5 yılın en yüksek seviyesi olan 72H SMA’ya ulaştığını gösteren bir grafik paylaştı. Döviz balinası oranı, ilk 10 giriş işleminin toplam girişe göreli boyutudur. Boğa piyasasında genellikle %85’in altında, ayı piyasasında ise %85’in üzerinde kalır.

Firma, 2018 mega dökümünden önce görüldüğü gibi, bu oranın yükselmeye devam etmesi durumunda yakın bir düşüş konusunda uyardı. Takma adlı Twitter’a göre, küçük vadeli “IT Tech” sahipleri ve uzun vadeli sahiplerinin bir kısmı panik modunda ve zarara satıyorlar.

“Sadece 18 milyon doların üzerinde Bitcoin’i HODL olan LTH, fiyat 13 bin doların altına düşene kadar kâr satıyor.” Analist bugün tweet attı. “Son kapitülasyon sürüyor. Fiyatın altına düştüğünde ayı piyasası aşamasına giriyoruz.”


Yorum Yap