Bitcoin (BTC) 10 Ayın En Düşük Seviyesine Düşerken Sadece 24 Saat İçinde 1.000.000.000$’dan Fazla Kripto Tasfiye Edildi

 Bitcoin (BTC) 10 Ayın En Düşük Seviyesine Düşerken Sadece 24 Saat İçinde 1.000.000.000$’dan Fazla Kripto Tasfiye Edildi

Yüz binlerce kripto tüccarı, Bitcoin (BTC) olarak pozisyonlarını tasfiye ediyor ve dijital varlık piyasasının geri kalanı büyük bir satış olayına tanık oluyor.

Kripto para vadeli işlem ticareti ve bilgi sitesi Coinglass’tan veriler ortaya çıkarır Kripto varlıklarındaki 1,01 milyar dolarlık tüccar pozisyonunun son 24 saat içinde silindiğini söyledi.

Bir sıçrama bekleyen tüccarlar, geçtiğimiz gün yaklaşık 750 milyon dolar değerinde uzun pozisyon tasfiye edildiğinden düzeltmenin yükünü aldı. Oynaklık, aynı zaman diliminde 200 milyon dolara yakın kısa pozisyon silindiği için kriptonun düz bir çizgide düşeceğine dair bahis yapanları da etkiledi.

Kaynak: bozuk para bardağı

Kripto piyasalarını ele geçiren düşüş momentumu ile 9 Mayıs’ta Ethereum’u (ETH) zamanlamaya çalışan tüccarlar, yaklaşık 340 milyon dolar değerinde 152.380 ETH ile en büyük tasfiyeyi yaşadılar. Yazma sırasında, ETH son 24 saatte %10’un üzerinde düşüşle 2.272 $ için el değiştiriyor.

Bitcoin tüccarları da piyasa çöküşünden etkilenmedi, çünkü piyasa değerine göre önde gelen kripto varlığı 30.290 dolara düşerken, 333.53 milyon dolar değerinde 11.040 BTC kırıldı ve bu seviye Temmuz 2021’den beri görülmedi.

Üçüncü sırada merkezi olmayan finans ödeme ağı Terra (LUNA) geliyor. Coinglass, geçtiğimiz gün 55 milyon doların üzerinde 1,97 milyon LUNA’nın çıkarıldığını bildirdi.

LUNA, sadece 24 saat içinde %40’ın üzerinde düşüşle 37.52$’dan işlem görüyor.

Sonuç olarak Coinglass, son 24 saat içinde 259.220 tüccarın silindiğini bildirdi.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Warm_Tail
Yorum Yap