Bitcoin (BTC) Dört Ayın En Düşük Seviyesine Düşerken Sadece 24 Saat İçinde 407.000.000 $’dan Fazla Kripto Tasfiye Edildi

 Bitcoin (BTC) Dört Ayın En Düşük Seviyesine Düşerken Sadece 24 Saat İçinde 407.000.000 $’dan Fazla Kripto Tasfiye Edildi

On binlerce kripto tüccarı, çok sayıda sektördeki piyasalar haftayı kırmızıyla kapatırken pozisyonlarını tasfiye ediyor.

Kripto para vadeli işlem ve bilgi platformu Coinglass’tan veriler ortaya çıkarır 5 Mayıs’ta, dijital varlıklardaki 407,60 milyon dolardan fazla tüccar pozisyonu 24 saatlik bir sürede silindi.

Bu kayıplar arasında 340,30 milyon doların üzerinde uzun pozisyon silindi. Aynı gün 67,3 milyon dolarlık kısa pozisyon tasfiye edildiğinden, kripto piyasalarının sürekli düşüşüne bahis yapanlar da oynaklıktan etkilenmedi.

Kaynak: Coinglass

Kripto piyasaları düşmeye devam ederken, Perşembe’den Cuma’ya kadar olan en büyük tasfiyelerden bazıları Bitcoin (BTC) tüccarları pahasına gerçekleşti. 24 saatlik bir süre içinde 72,7 milyon dolar değerinde 2.000’den fazla BTC ve ardından 39,53 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) tasfiye edildi.

Fitness uygulaması STEPN (GMT) ve Yuga Labs’ın ApeCoin (APE) tüccarları sırasıyla 7.36 milyon dolar ve 5.27 milyon dolarlık tasfiyelere tanık olduklarından, son zamanlarda büyük ralliler gören bir çift yeni altcoin katliamdan kurtulamadı.

Kaynak: Coinglass

Analitik firması Santiment de kazaya ağırlık veriyor, vurgulama Bu haftaki düzeltme, BTC için geçen yılki en büyük kapitülasyon olaylarından birini işaret ediyor.

“Bitcoin, kayıpla gerçekleştirilen zincir içi işlemlerin oranı açısından bir yıldan fazla bir süre içinde üçüncü en büyük kapitülasyon haftasını yaşıyor.

BTC’nin bu metrik için bu kadar negatif olduğu son zaman, fiyatların sonraki 9 gün boyunca +%20 arttığı 16-22 Şubat’tı.”

Kaynak: Santiment/Twitter

Firma ayrıca notlar BTC, kripto piyasasının geri çekilmesi sırasında büyük miktarda zincirleme faaliyete tanık oldu.

“Dünün orta ölçekli düzeltmesinden sonra, toz hala kripto piyasalarına yerleşiyor. Bitcoin ağı dün işlem yapan 1,17 milyon benzersiz aktif adrese sahipti ve bu, 2 Aralık 2021’den bu yana en yüksek fayda miktarıydı.”

Kaynak: Santiment/Twitter

Bitcoin şu anda 36.074 dolardan yatay işlem görüyor ancak Çarşamba günü haftalık en yüksek seviyesi olan 39.874 dolardan %9.6 düşüşte.

Ethereum şu anda 4 Mayıs’taki 2.955 $’lık zirvesinden %8.7 düşüşle 2.699 $ değerinde.

STEPN gün içinde %7,49 kayıp ve 2,48$’a el değiştiriyor. Bir hafta önce GMT yaklaşık 4 dolardan işlem görüyordu.

ApeCoin 30 Nisan’da haftalık 24.86$’a ulaştı, ancak keskin bir düzeltme yaptı ve 13.36$’dan işlem görüyor.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Sonu Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Malyutin Nikita/Natalia Siiatovskaia
Yorum Yap