Bitcoin Coinbase Premium, 3 Yılın En Düşük Seviyesine Düştü

 Bitcoin Coinbase Premium, 3 Yılın En Düşük Seviyesine Düştü

ABD merkezli en büyük kripto para borsasındaki BTC primi, yaklaşık üç yıl önce görülen negatif seviyelere düştü. Bu, daha geniş piyasa düzeltmesinin ortasında geliyor ve balinaların ve daha büyük oyuncuların Bitcoin varlıklarının önemli kısımlarını satmak için Coinbase’i kullandığını gösteriyor.

Bitcoin Coinbase Premium Zor Dökülüyor

Blockchain analitik şirketi CryptoQuant, “Coinbase Premium” etiketli bir fark olup olmadığını belirlemek için en büyük kripto borsalarından ikisi olan Binance ve Coinbase’deki BTC fiyatını sırasıyla Tether ve USD ile karşılaştırıyor.

Bu ölçüm, genellikle bu tür yatırımcılar için başvurulan platform olarak kabul edilen Coinbase (ve Coinbase Pro) üzerindeki kurumların ve daha büyük sermayeli oyuncuların (balinaların) BTC hareketlerini izler. Esasen bu, bu Prim ne kadar yüksek olursa, kurumsal talebin o kadar fazla olduğu anlamına gelir ve bunun tersi de geçerlidir.

CryptoQuant’a göre, bu metrik ayın başından beri keskin bir şekilde düştü. Aşağıdaki grafiğin gösterdiği gibi, ardışık aylar boyunca “yeşil”de iyi durumdaydı, ancak 35 ayın en düşük konumuna düştü. Analitik kaynağı, varlıklarını Coinbase’de elden çıkaran daha büyük yatırımcılara bağladı.

Bitcoin Coinbase Premium Endeksi. Kaynak: CryptoQuant

CryptoQuant’ın analisti şunları yazdı:

“Finansal piyasalar şu anda riskten kaçınıyor, bu yüzden bu şaşırtıcı değil. Özellikle geleneksel finans sektöründen yatırımcıların böyle bir durumda bitcoine maruz kalmayı azaltmasını beklerdim.”

Bitcoin Erimesi

Coinbase Premium Endeksi negatife dönerken, BTC liderliğindeki tüm kripto para piyasası dümdüz güneye yöneldi. Coinbase’de önemli satışların ilk işaretlerinden sadece birkaç gün sonra, birincil dijital varlık 4.000 dolar düşerek 40.000 dolardan 36.000 dolara düştü.

Ancak, sonraki günlerde fiyatı düşmeye devam etti ve bugün erken saatlerde 25.300 dolara (Bitstamp’ta) büyük bir fiyat düşüşüne neden oldu. Bu, BTC’nin Aralık 2020’nin sonundan bu yana en düşük fiyat noktası oldu. Alternatif madeni paralar, çift haneli düşüşlerle daha da kötü durumda.

Bu yalnızca, son düzeltmenin arkasındaki yakıtın büyük olasılıkla balinalar ve kurumlar olduğu teorisini desteklemektedir. Bu nedenle, Coinbase Premium’un önümüzdeki haftalarda nasıl bir performans göstereceğini takip etmek ilgi çekici olacaktır.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap