Bitcoin Cüzdanları Lighting Ödemeleri İçin Bu Teknolojiyi Kullanıyor

Lighting ağı, bitcoin'in geleceği için anahtar olabilir , ancak kullanıcı deneyimi açısından hala önünde uzun bir yol var.

Zap, Phoenix, Breez, Mavi Cüzdan, Satoshi Cüzdanı ve düzinelerce başka uygulama da dahil olmak üzere en popüler Lighting cüzdanlarından bazılarında kabul edildi .

Lighting ödemelerini göndermek veya almak genellikle biraz kurulum ve birkaç adım gerektirebilir. Lnurl bunun yerine sadece bir tıklama veya QR taraması gerektirmesi için birçok yaygın işlemi basitleştirmeyi amaçlamaktadır.

Lighting ödemeleri, Bitcoin ağını büyük ölçüde artırabilen, ödemeleri daha hızlı, daha ucuz ve daha ölçeklenebilir hale getiren deneysel bir ödeme yöntemidir. Ancak şu ana kadar, kullanıcı deneyimi (UX), kaybedilemeyen ve adresleri karıştırılamayan özel anahtarları ile Bitcoin’den daha kafa karıştırıcıdır.

Bu nedenle geliştirici ve Bitcoin Lighting Cüzdan yaratıcısı Anton Kumaigorodski, Lightning’in UX’ini geliştirecek ve kullanıcıların temeldeki karmaşıklığın biraz daha fazlasını gizleyecek bir standart oluşturmaya karar verdi.

Kumaigorodski, “Lightning Network cüzdanlarına özgü açıkça görülebilen bazı UX sorunlarını fark ettim, hepsi çözülebilir ancak cüzdanların birleşmesi için bir tür standart gerektiriyor. Lnurl böyle bir standart olmayı hedefliyor” dedi.

Para alma

Bir kişinin Lighting’i kullanmadan önce bilmesi gereken çok fazla bilgi vardır. Özellikle Venmo veya PayPal gibi daha sezgisel ana akım alternatifleriyle karşılaştırıldığında, onu bir sorun haline getiriyor.

Örneğin, Lightning’i kullanmak için bir kullanıcının başka biriyle bir “kanal” açarak bitcoinin bir kısmını ikinci katman ağına koyması gerekir Bu, ödeme gönderebileceği, ancak kabul edemeyeceği anlamına gelir. Lnurl (özellikle, standardın Lnurl-kanal adı verilen kısmı) ile süreç büyük ölçüde basitleştirildi ve bu hizmetleri biraz daha otomatik hale getirdi

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi