Bitcoin Değişim Akışları Adres Sayısında Büyük Bir Düşüş Görüyor – Bir Mamut Kazası Geliyor mu? ⋆ ZyCrypto

 Bitcoin Değişim Akışları Adres Sayısında Büyük Bir Düşüş Görüyor – Bir Mamut Kazası Geliyor mu?  ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Zincir içi analitik firması CryptoQuant’tan elde edilen veriler, borsalara giden BTC giriş ve çıkışlarının adres sayısının muazzam bir oranda düştüğünü ortaya koydu. Sonuç olarak, piyasa analisti ‘Yaso’, önemli bir fiyat düzeltmesinin yakın olabileceğine inanıyor.

Bir Mamut Fiyat Düzeltmesi mi?

CryptoQuant’a göre, BTC değişim akışlarındaki adres sayısı Nisan ayının başından bu yana önemli ölçüde düştü. Hem çıkışları hem de girişleri içeren döviz akışı, varlığın fiyat hareketinin iyi bir göstergesi olarak hizmet eden bir ölçüdür.

Analitik firmasına göre, Bitcoin bu zincir üstü ölçümle güçlü bir şekilde ilişkilidir. Bu metrikteki önemli düşüşler, önde gelen dijital varlığın piyasa değerine göre ilgili fiyat düzeltmelerine de yol açtı.

Özellikle Salı günü CoinShares, Bitcoin yatırım ürünlerinin art arda ikinci hafta çıkışlar gördüğünü bildirdi. Firmaya göre, Bitcoin 73 milyon dolarlık çıkış gördü. Bununla birlikte, CoinShares verileri, kısa vadeli satıcıların pozisyonlarını kapattığını da ortaya koyuyor, bu da kısa vadede varlık için olası bir pozitif.

Şu anda Bitcoin, dünkü açılış fiyatından %6 düşüşle 39.586 $ fiyat noktasında işlem görüyor.

Reklam &nbsp &nbsp

CryptoQuant’a göre, bir yükseliş senaryosunda, piyasanın döviz akışı adres sayısındaki düşüşü zaten fiyatladığı ve giriş ve çıkışlarda bir artış göreceğimiz anlamına gelebilir. Ancak öte yandan kripto varlıkta daha ciddi bir fiyat düzeltmesi yaşanabilir.

Bitcoin, Yatırımcıların Çoğunluk Tarafından Henüz “Değer Deposu” Olarak Görülmedi

Son zamanlarda Bitcoin, teknoloji hisse senetleri ile korelasyon göstermeye devam etti. Arcane Research’ten yeni bir rapor, Bitcoin ile esas olarak teknoloji hisselerinden oluşan bir hisse senedi endeksi olan Nasdaq 100 (NDX) arasındaki korelasyonun 0,7’de olduğunu ve 1 puanın tam olarak aynı şekilde hareket ettikleri anlamına geleceğini açıkladı.

Son korelasyon, BitMEX’ten Arthur Hayes’in pazarın Haziran ayında çökeceği yönündeki tahmininin temeli olarak belirlediği ve kullandığı bir korelasyon. Hayes’e göre, Bitcoin, Fed’in oranları artırmaya devam etmesi koşuluyla Haziran ayında 30 bin dolara kadar düşebilir.

Destekçiler Bitcoin’i dijital altın ve enflasyona ve diğer ekonomik şoklara karşı bir korunma olarak savunurken, son eğilimler aksini kanıtlıyor. Bitcoin, riskten korunan bir varlık olmak için tüm uygun özelliklere sahip olsa da, bazı yatırımcılar, oynaklığı ve teknoloji stoğu benzeri yukarı yönlü potansiyeli nedeniyle hala riskli olarak görüyor. Bu nedenle, teorik olarak Bitcoin mükemmel bir değer deposu olsa da, yatırımcıların büyük bir çoğunluğu anlatıyı satın alana kadar öyle davranmayacaktır.


Yorum Yap