Bitcoin Diplerini İşaretleyen Tarihsel Doğruluk Göstergesi Parlamak üzere: Kripto Analisti Benjamin Cowen

 Bitcoin Diplerini İşaretleyen Tarihsel Doğruluk Göstergesi Parlamak üzere: Kripto Analisti Benjamin Cowen

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin diplerini arama geçmişine sahip basit bir göstergenin bunu tekrar yapmaya yakın olduğunu söylüyor.

Yeni bir strateji oturumunda Cowen, Bitcoin’deki 20 haftalık ve 100 haftalık basit hareketli ortalama (SMA) kombinasyonuna bir göz atıyor.

Her iki SMA da yakınsamaya yakınken Cowen, Bitcoin tarihinde yalnızca iki kez kesiştiklerine ve her ikisinde de bir BTC düzeltmesinin altını işaret ettiğine dikkat çekiyor.

“Tarihte iki kez, sadece iki kez, 20 haftalık SMA’nın 100 haftanın altına düştüğü… ve merak edebilirsiniz, bu neden önemli, kimin umurunda, sadece hareketli ortalamalar, geride kalıyorlar göstergeler falan filan. Ama bir bakalım, bu iki hareketli ortalamanın kesişmesinin bir anlamı var mıydı?”

Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

Cowen, bu iki hareketli ortalamanın kesişmesinin her zaman dibi işaret ettiğini söylese de, daha önce uyardığı aşağı yönlü bir teslimiyetle de çakışabilir. Hareketli ortalamalar geçerse, bunun muhtemelen önümüzdeki ayın sonlarında veya Temmuz başlarında gerçekleşeceğini söylüyor.

“Ve soru şu ki, 20 hafta 10 haftanın altına düşecek mi? Olursa, tarihsel olarak konuşursak, bu, %40’lık bir düşüş falan olsa bile, aslında dibi işaretlemekle sonuçlandı, ama tarihsel olarak, en azından bu şekilde bakıldığında dibe işaret eden şey buydu. Şimdi, yakın zamanda karşıya geçecekler mi?

Pekala, Mayıs’ta değil, büyük ihtimalle Mayıs’ta olmayacak, muhtemelen burada geçmeleri biraz zaman alacak. Mevcut eğilimi tahmin edecek olsaydık, aynı oranda hareket etmeye devam ettiklerini varsayalım, o zaman Haziran ayı sonlarında veya belki de Temmuz ayı başlarında gerçekleşecektir.”

Ö

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/bima aldisa


Yorum Yap