Bitcoin Düşüşünün Perde Arkası

 Bitcoin Düşüşünün Perde Arkası

Bitcoin fiyat düşüşü, tüm kripto para piyasasının değerinin çökmesine neden oldu. Bununla birlikte, bir ayı piyasasının devam edeceğine dair korkular kısa görüşlü olabilir.

2013’ten Mart 2016’ya kadar logaritmik bir bitcoin fiyat grafiği alıyor ve 2017 ile bugün arasındaki bir grafikle karşılaştırıyor. İkisi neredeyse aynıdır, bu önemlidir, çünkü bu noktada dört yıl önce Bitcoin önemli ölçüde değer kazanmaya başladı.

Her ne kadar Bitcoin’in değerini çevreleyen bir dizi tahmin verisini ortaya çıkarabilecek fiyat çizelgeleri sıkıntısı olmamasına rağmen, neredeyse tüm analistlerin yarıya inmenin önemli olabileceği konusunda hemfikir olduğunu belirtmek gerekir.

Çoğu analist bugünün koronavirüs korkularındaki çöküşünü suçlamakla birlikte, gerçek şu ki kripto piyasaları her zaman aşırı derecede uçucu olmuştur. Başlıca fiyat dalgalanmaları normdur.

Bununla birlikte, kripto para biriminin yeni bir küresel varlık sınıfını temsil ettiğine dair bir soru olamaz. Piyasa modellerinin analizi ciddiye alınmalıdır. Kripto alanına daha fazla yatırım gittikçe, oynaklık azalacak ve daha fazla istikrar duygusu sağlanacaktır.

4 Yılda Çok Değişti

Özellikle, blockchain teknolojisi 2016’daki durumdan çok daha gelişmiş. Şimdi toplu kullanım elde etmek için önemli bir potansiyele sahip birçok altcoin platformu ortaya çıktı. Bitcoin amiral gemisi kripto para birimi olmaya devam ederken, her zamankinden daha fazla rakibi var.

Bitcon’un fiyatının düşmeye devam edip etmeyeceğini belirlemek için henüz çok erken. Aslında, tüm küresel emtia piyasaları şu anda büyük bir küresel durgunluk olasılığını açık bırakarak serbest düşüştedir. Bununla birlikte, önümüzdeki birkaç yıl boyunca blockchain kitlesinin benimsenmesi kesin olduğu için kripto piyasalarının sonunda iyileşeceğini gösteren bol miktarda veri var. Bu nedenle, her zaman olduğu gibi, ihtiyatlı eylem ve uzun vadeli holding en iyi yatırım stratejisi olmaya devam etmektedir.

Yazar : Nilhan Tunç

Yorum Yap