Bitcoin Fiyat Analizi: 1500 Dolarlık Artıştan Sonra Yerel Dip Onaylandı mı?

 Bitcoin Fiyat Analizi: 1500 Dolarlık Artıştan Sonra Yerel Dip Onaylandı mı?

Bitcoin son birkaç haftadır yavaş bir düşüş yaşıyor. Fiyat, 100 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamalardan birkaç kez reddedildi ve 37 bin dolar seviyesine düştü.

Teknik Analiz

Tarafından: Edris

Günlük Grafik

Bitcoin şu anda belirtilen seviyeden toparlanıyor ve 40 bin dolarlık bölgeye doğru yükselebilir ve 100 günlük hareketli ortalamayı yeniden test edebilir.

Fiyat bu dinamik ve statik direnç seviyelerini kırarsa, 50 günlük hareketli ortalama ve 43 bin dolar seviyesi, bir yükseliş veya düşüş eğilimi belirlemek için kilit gösterge olan 200 günlük kayda değer hareketli ortalamanın önündeki bir sonraki önemli engel olacaktır. orta vadede.

Öte yandan, 37 bin dolar aşağı yönlü kırılırsa, fiyat kısa vadede 30 bin dolarlık talep bölgesine düşebilir.

Kaynak: TradingView

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde, fiyat 43 bin dolarlık bölgeden reddedildikten sonra son birkaç hafta içinde düşen bir takoz oluşturuyor.

Bununla birlikte, fiyat düşen takozun yüksek trend çizgisinin üzerine çıktığından, şu anda bir yükseliş kırılması yaşanıyor gibi görünüyor. Bu model bir yükseliş eğilimi modeli olarak kabul edilir ve geçerli bir kırılma ve yeniden test, 40 bin dolar ve 43 bin dolar direnç seviyelerine doğru bir ralliye yol açabilir.

Tersine, fiyat tekrar formasyona düşerse, bu kırılma sahte olarak kabul edilecek, satış baskısı geri dönebilecek ve büyük düşüş bayrağının kırılması daha olası hale gelecek. Bu durumda, fiyat bir önceki 33 bin dolarlık düşük seviyenin altına düşebilir ve 30-31 bin dolarlık talep bölgesini yeniden test edebilir, bu seviye potansiyel olarak fiyatı tutabilir ve orta vadede bir yükseliş eğilimi başlatabilir.

Kaynak: TradingView

Onchain Analizi

Onchain Tarafından Shayan

Taker Buy/Sell Ratio ölçüsünün 30 günlük hareketli ortalaması ve Bitcoin fiyatı bu grafikte gösterilmektedir. 1’in üzerindeki değerler, daha fazla alıcının BTC için daha yüksek bir fiyat ödemeye hazır olduğunu ve satın alma baskısının satış baskısından daha güçlü olduğunu gösterir. Yükseliş hissine işaret eden önemli bir fiyat artışı olasılığı var. Öte yandan, birin altındaki değerler, daha fazla satıcının daha düşük fiyattan madeni para satmaya istekli olduğunu, yani satış baskısının daha güçlü olduğunu gösteriyor.

Hareketli ortalama kırmızı bölgeye geçtiğinde, genellikle yoğun satış baskısı anlamına gelir ve düşüş göstergesidir. Yüksek satın alma baskısını gösterir ve yeşil alana ulaştığında yükseliş işaretidir. Kırmızı bölgeyi aldıktan sonra, MA şimdi iyileşiyor. Bu, alıcıların piyasaya geri döndüğünü ve bu da başka bir yükseliş yükselişinin sinyalini verebileceğini gösteriyor.

Kaynak: CryptoQuant ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap