Bitcoin Fiyat Analizi: 30 Bin Dolar Yerel Bir Dip mi yoksa Daha Fazla Kan Banyosu mu Geliyor?

 Bitcoin Fiyat Analizi: 30 Bin Dolar Yerel Bir Dip mi yoksa Daha Fazla Kan Banyosu mu Geliyor?

Bitcoin, son birkaç gündür serbest düşüşte ve art arda altı kırmızı haftayı tamamladı. Fiyat, geçtiğimiz aylarda birçok kez sağlam destek sağlayan 37 bin dolar seviyesinin altına düştü.

Bu fiyat düşüşü, 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalama çizgilerini ihlal etmeye çalışırken BTC’nin reddedilmesinden ve büyük bir uzun tasfiye kademesine ve 30 bin dolarlık talep bölgesine çökmesine neden olduktan sonra başladı.

Teknik Analiz

Teknik Analiz Edris

Günlük Grafik

Şu anda, boğalar yıl ortasından itibaren geçen yılın dip bölgesi ile aynı fiyatlarla Bitcoin satın aldığından, fiyat geçici bir destek buluyor gibi görünüyor.

30 bin dolar önemli bir talep bölgesi ve eğer tutarsa ​​- fiyat kısa vadede 37-40 bin dolarlık arz bölgesine doğru yükselebilir. RSI, kısa vadeli bir toparlanmaya işaret edebilecek aşırı satım alanına da ulaştı.

Öte yandan, düşüş momentumu devam ederse ve fiyat mevcut alanın altına düşerse, 21-24 bin dolar seviyesine hızlı bir düşüş gerçekleşebilir. Ek olarak, 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamalar arasında aşağı yönlü bir geçiş yakın görünüyor ve bu da bir düşüş eğilimi devam senaryosuna işaret ediyor.

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde fiyat, aşağıdaki grafikte gösterilen düşen kamayı kırdıktan sonra yükseliş momentumunu sürdüremedi. 40 bin dolarlık bölgedeki bu sahte kırılma ve ret, satış baskısını daha da kötüleştirdi ve fiyatın son birkaç aydır oluşan belirgin düşüş bayrağının altına düşmesine neden olarak düşüş trendinin devam sinyalini ve sonunda 30 bin dolara doğru bir çöküşü doğruladı.

Bununla birlikte, BTC’nin fiyatı, 30 bin dolarlık talep bölgesini test ettikten sonra bu zaman diliminde iki yükseliş mumu bastı ve RSI göstergesi aşırı satım alanından çıkıyor gibi görünüyor (%30’un altında).

Bu sinyaller, kısa vadede 37 bin dolarlık direnç seviyesine doğru olası bir toparlanmaya işaret edebilir. Bununla birlikte, mevcut düşüş momentumu çok güçlü görünüyor, dolayısıyla 30 bin doların altına bir kırılma, kısa vadede en olası sonuç olmaya devam ediyor, çünkü ayılar piyasanın tüm kontrolünü elinde tutuyor.

Onchain Analizi

Onchain Analizi Shayan

Bitcoin ciddi şekilde sarsıldı ve 30 bin doların altına düştü. Grafik, Borsaların Netflow göstergelerinin birkaç ayın en yüksek seviyelerine yükseldiğini ve bunun da dramatik bir fiyat düşüşüne neden olduğunu gösteriyor.

Temmuz 2021’de, Bitcoin 30 bin dolara düştüğünde ve ardından son bir kapitülasyon mumunun ardından yeni bir yükseliş ayağı başlattığında, aynı senaryo gerçekleşti ve bu da Kasım ayında yeni bir yüksek seviyenin belirlenmesine neden oldu. Temmuz ile karşılaştırıldığında, piyasa kapitülasyonun son aşamalarında görünüyor ve bundan sonra orta vadeli bir perspektifte (aylar) yeni bir yükseliş dalgası gelişebilir.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap