Bitcoin Fiyat Analizi: 40 bin doları reddettikten sonra BTC 36 bin dolara ve altına düşebilir

 Bitcoin Fiyat Analizi: 40 bin doları reddettikten sonra BTC 36 bin dolara ve altına düşebilir

Bitcoin son birkaç gün içinde yavaşça düştü. Geçen hafta 100 günlük hareketli ortalama çizgisinde fiyat iki kez reddedildi ve şimdi 100 günlük ve 50 günlük hareketli ortalama çizgileri ağır direnç seviyelerine dönüştü.

Buna ek olarak, 40 bin dolar seviyesi de önemli bir statik direnç seviyesi olarak hareket ediyor ve fiyat geçen haftanın çoğunda bunun altında işlem görüyor.

Teknik Analiz

Teknik Analiz Gönderen: Edris

Günlük Grafik

Düşüş eğiliminin devam ettiğini gösteren son zamanlardaki düşük zirveler ve düşüşler grafikte şekilleniyor. Şimdi göründüğü gibi, BTC’nin fiyatı kısa vadede 36 bin dolarlık destek alanını hedefliyor ve bu da geçen yıl birçok kez fiyatı elinde tutuyor. Bununla birlikte, bunun altında bir kırılma, 30 bin dolarlık talep bölgesine hızlı bir düşüşle sonuçlanabilir.

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde, fiyatın 40 bin dolarlık bölgeden reddedildikten sonra işaretli düşüş bayrağının alt sınırına yaklaştığı aşikar.

Bununla birlikte, fiyat hareketi, bir yukarı dönüş paterni olarak kabul edilen düşen bir kama formasyonu oluşturur. Bir tersine dönüşün gerçekleşmesi için fiyatın kamanın yüksek trend çizgisinin üzerine çıkması gerekir. Bu durumda, BTC’nin 43 bin dolar seviyesini ve hatta daha yüksek seviyesini tekrar test etmesini bekleyebiliriz.

Ayrıca, düşen takozun alt trend çizgisine yapılan üç dokunuş, RSI ile açık bir yükseliş ayrışmasına işaret ediyor ve bu da kısa vadede bir yükseliş toparlanması olasılığına katkıda bulunuyor. Öte yandan, orta vadede düşüş senaryosu hala muhtemel ve düşen kama deseni başarısız olursa, satışlar hızlanacak ve yukarıda belirtildiği gibi fiyat 36 bin dolara düşebilir.

Onchain Analizi

Onchain Analizi Shayan

MVRV, bir madeni paranın Piyasa Değerinin, Fiyatın aşırı değerli olup olmadığını gösteren Gerçekleşen Kapak’a oranıdır. Bu, mevcut piyasa durumunu haritalamak için en bilgilendirici zincir üstü gösterge olabilir.

3,7’nin üzerindeki değerler tarihsel olarak önerilen piyasa tepe noktalarına sahipken, 1’in altındaki değerler önerilen piyasa dip seviyeleridir. MVRV 1.5739’da ve piyasanın momentumu cesaret verici değil.

Sonuç olarak, orta vadede MVRV’nin 1 veya altında olma olasılığı önemlidir. Bir makro katalizör talebi yönlendirmedikçe ve 2018’in başlarında olduğu gibi yalnızca kısa vadeli bir toparlanma olsa bile fiyat çekiş kazanmaya başlamaz.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap