Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 40K Doların Altına Düşerse İzlenecek Seviyeler Bunlar

 Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 40K Doların Altına Düşerse İzlenecek Seviyeler Bunlar

Geçen hafta, bitcoin fiyatı güçlü bir düşüş momentumu ile düştü ve günlük zaman diliminde 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalama çizgilerinin altına bir kırılma ile sonuçlandı ve bu da ayıların şu anda piyasanın kontrolünde olduğunu gösteriyor.

Uzun Vadeli: Günlük Grafik

tarafından teknik analiz Shayan

Ancak, son fiyat hareketi, olumsuz momentumun zayıfladığını gösteriyor. Fiyat, reddedilen 41,6 bin dolara doğru kısa vadeli bir yükseliş bacağı yaşadı. Ancak bu, 41-42 bin dolar direnç seviyesine bir geri çekilme olarak düşünülebilir.

Büyük resimde, 37 bin dolarlık talep bölgesi, Bitcoin için bir sonraki önemli destek seviyesi olmaya devam ediyor. Piyasanın düşüş momentumu ve duyarlılığı göz önüne alındığında, 37 bin dolarlık destek seviyesine doğru başka bir düşüş eğilimi yakın görünüyor.

Fiyat belirtilen destek seviyesinin altına düşerse, en olası senaryo 33 bin dolarlık kritik talep bölgesine doğru bir çöküştür.

Kısa Vadeli: 4H Tablosu

Boğalar 42 bin dolarlık direnç seviyesini test etmeye ve kırmaya çalıştı ancak başarısız oldu.

Kısa vadeli zaman diliminde, iki trend çizgisi üçgen bir fiyat hareket modeli oluşturuyor. Her yöndeki bir kopuş, bir sonraki destek/direnç seviyesine başka bir bacak neden olabilir.

Şu an itibariyle, Bitcoin’in alt zaman diliminde üç fiyat aralığı var: Birincisi, fiyatın şimdiden girdiği ve içeride konsolide olduğu 37-42 bin dolar bandı.

Mevcut piyasa durumuna ve mevcut belirsizliğe dayanarak, Bitcoin’in orta vadede bu üç fiyat aralığında devam etmesi ve konsolide etmesi bekleniyor.

Zincir Üzerinde Analiz: Değişim Balina Oranı

Tarafından Edris

Balina Oranı, kısa vadede oynaklığı tahmin etmek için yararlı bir göstergedir. Bu metrik, ilk 10 borsa girişinin borsaların toplam girişlerine oranıdır.

Grafik, balinaların mı yoksa perakendecilerin paralarını borsalara yatırıp yatırmadığına dair kabul edilebilir bir tahmin sunuyor. Bu metrikteki yüksek değerler, balinaların kısa vadede fiyat düşüşüne yol açabilecek satış baskısı yaratmasının muhtemel olduğunu gösteren düşüş olarak kabul edilir.

Daha iyi görsel yorumlama ve daha düzgün bir grafik için verilere 14 günlük EMA uygulandı. Aşağıdaki grafiğe bakıldığında, son birkaç ayda fiyat düşmeden önce 0,5’in üzerindeki değerler meydana geldi.

Şu anda, bu metrik bir kez daha yüksek değerler gösteriyor ve bu da kısa vadede fiyat için daha fazla olumsuzluğa işaret edebilir.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap