Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Bir Günde %10 Çöküyor, İşte Sıradaki Kritik Destek

 Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Bir Günde %10 Çöküyor, İşte Sıradaki Kritik Destek

Fiyat dün %10’dan fazla düştüğü için Bitcoin 37 bin dolarlık desteği aşağı yönlü kırdı. Bu, 30 bin dolarlık talep bölgesine doğru bir düşüş senaryosunu tetikleyebilir.

Teknik Analiz

Tarafından: Edris

Günlük Grafik:

Mevcut piyasa yapısı göz önüne alındığında, 100 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamaların önümüzdeki birkaç gün içinde düşüş eğilimi göstermesi ve satış baskısını daha da ağırlaştırması muhtemel görünüyor.

Öte yandan, fiyat yakında 37 bin dolar seviyesinin üzerinde kapanabilirse, düşüş kırılımı yanlış kabul edilir ve 40 bin dolara doğru toparlanmaya yol açabilir. RSI ayrıca aşırı satım bölgesine ulaşıyor ve olası bir yükseliş geri çekilmesini ve düşüş eğiliminin daha fazla potansiyel devam etmesinden önce yerel bir dip olduğunu gösteriyor.

Kaynak: TradingView

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde fiyat, 43 bin dolarlık alandan reddedildikten sonra son birkaç hafta içinde düşen bir takoz oluşturuyor. Dürtüsel bir şekilde geri düşmeden önce düşen kamadan kırıldı ve deseni geçersiz kıldı.

Bu sahte kırılma, son birkaç aydır oluşan büyük düşüş bayrağının düşmesine neden oldu. Bu davranış, kısa vadede düşüş eğilimine işaret ediyor ve fiyat, önceki 33 bin doların altında yeni bir dip yapabilir.

RSI, bu zaman diliminde aşırı satım alanına da girdi – bir sonraki düşüş ayağı oluşmadan önce kısa vadede bir konsolidasyona veya yükselişe neden olabilecek bir sinyal.

Kaynak: TradingView

Zincir Üzerinde Analiz

Tarafından: Edris

Bitcoin Borsaları Rezervi

Bitcoin’in fiyatı dün %10’luk büyük bir düşüş yaşadı ve 37 bin dolarlık desteğin altına düştü. Yatırımcılar 30 bin dolar ve ötesine doğru devam etmekten korktukça, düşüş eğilimi piyasayı yeniden ele geçirmeye başlıyor.

Bu arada, bitcoinler borsalardan düzenli olarak çekildiği için döviz rezervi son birkaç ayda keskin bir düşüş yaşadı. İlginç bir şekilde, bu agresif birikim ve arz şoku olasılığı arasında fiyat hala düşüşte.

Bu yapı, dünya genelindeki ekonomik ve jeopolitik belirsizlikler dikkate alındığında piyasada talep eksikliğine işaret etmektedir. Ek olarak, dün yaşanan ve fiyatta hızlı bir düşüşe yol açan uzun süreli bir sıkışma nedeniyle vadeli işlem piyasası bu çöküşte büyük rol oynadı.

Kaynak: CryptoQuant ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap