Bitcoin Fiyat Analizi: Son Artışın Ardından BTC İçin 45 bin Dolar Görünüyor mu?

 Bitcoin Fiyat Analizi: Son Artışın Ardından BTC İçin 45 bin Dolar Görünüyor mu?

2022’nin başından beri Bitcoin, iki önemli arz ve talep seviyesiyle sonuçlanan değişen bir aşamada olmuştur. 45 bin doların üzerinde teklifler ve stop-loss şeklinde çok fazla talep var gibi görünüyor, bu da onu izlenmesi gereken önemli bir seviye haline getiriyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik:

Teknik Analiz Shayan

Günlük grafiğin gösterdiği gibi, fiyat, RSI’nin direnç trend çizgisinden bir kırılmaya yol açan 37 bin dolarlık önemli destek seviyesi tarafından desteklendi ve şimdi 100 günlük hareketli ortalamayı deniyor. Bu, Bitcoin’in aralığın zirvesine giden yolunda önemli bir direnç. Hareketli ortalama aşılırsa 45 bin dolarlık arz bölgesi kaçınılmazdır.

1233
Kaynak: TradingView

4 Saatlik Grafik:

4 saatlik zaman diliminde, 37 bin dolarlık destek bölgesi, Bitcoin için önemli bir destek seviyesi olarak hizmet etti ve daha düşük seviyelere düşmesini önledi. Öte yandan, BTC net bir yükselen kanal (beyaz trend çizgileri) içinde hareket ediyor ve şimdi kanalın orta trend çizgisini kırdı.

Ayrıca, fiyat önceki eksenine yakın ve 42 bin dolar civarındaki kısa vadeli direnç seviyesinin altında, bu da çift tepe formasyonunun ortaya çıkma şansını artırıyor. Eşik aşılırsa, Bitcoin 45 bin dolarlık arz bölgesine hiçbir engelle karşılaşmaz.

321
Kaynak: TradingView

Zincir Üzerinde Analiz

Onchain Analizi Edris

Bitcoin: Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar (NUPL)

Piyasa katılımcılarının gerçekleşmemiş kar ve zararlarını analiz etmenin, fiyatların tepe ve dip fiyatlarını belirlemede yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. NUPL metrik, bu amaç için kullanılan en yaygın göstergedir. Grafik, kayıp miktarının geçen yılın 28 bin dolarlık dip seviyesine ulaştığını ve hatta altına düştüğünü gösteriyor. Ancak, önceki ayı piyasası diplerine yakın değil.

Bir ayı piyasası senaryosu varsayılırsa, piyasa henüz mutlak dipte gerçekleşen nihai kapitülasyon aşamasından geçmemiştir. Bu kapitülasyon olayı sırasında, en sabırlı perakende yatırımcılar bile panik satışına başlar ve akıllı para, bu madeni paraları önemli bir indirimle satın almak için gelir. Öte yandan, bir boğa piyasası hala oyundaysa, mevcut NUPL seviyeleri tarihsel olarak orta vadeli dip seviyelerine denk geldi.

123
Kaynak: CryptoQuantSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap