Bitcoin gibi Kripto Varlıkların Muazzam Bir Ekolojik Ayak İzi Var, ECB’nin En İyi Yürütücüsü ⋆ ZyCrypto

 Bitcoin gibi Kripto Varlıkların Muazzam Bir Ekolojik Ayak İzi Var, ECB’nin En İyi Yürütücüsü ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Avrupa Merkez Bankası, kripto madenciliği sektörünün acilen düzenlenmesi gerektiğinde ısrar ederek, Bitcoin ve diğer iş kanıtı madenciliği konsensüs ağlarına yönelik küçümsemesini yeniden dile getirdi.

Cuma günü canlı bir Twitter Soru-Cevap oturumu sırasında, dijital Euro’nun ilerlemesini denetleyen ECB’nin yönetim kurulu üyesi Frank Elderson, Bitcoin madenciliğinin sürdürülebilir olmadığını ve çevre için bir tehdit olduğunu iddia etti.

“Bitcoin gibi kripto varlıklar muazzam bir ekolojik ayak izine sahip. Tahmini enerji tüketimleri bazı ülkelerinkiyle karşılaştırılabilir.” Aynı zamanda bankada Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Elderson’ın sözleri kaydedildi. “Dünya çapındaki yetkililerin bunun sürdürülebilir finans yol haritalarını nasıl etkilediğini görmeleri ve harekete geçmeleri gerekiyor”

Ancak ona göre, kripto varlıklarının küresel bir fenomen olduğu göz önüne alındığında, düzenlemeye koordineli bir yaklaşım gerektiriyordu. Düzenlemenin riskleri ve faydaları dengelemenin yanı sıra “sınır ötesi yasadışı faaliyetler ve kripto varlıklarının çevresel ayak izi gibi sorunları ele alması” gerektiğini belirtti.

Elderson’ın yorumları, ECB yönetim kurulunun başka bir üyesi Fabio Panetta’nın Nisan ayı sonlarında benzer duyguları tekrar etmesinin hemen ardından geldi.

Reklam &nbsp &nbsp

Fabio, “İş kanıtı (PoW) blok zincirlerine dayalı kripto varlıklar da büyük miktarda kirliliğe ve çevreye zarar verebilir” dedi. “Bitcoin ağındaki madenciliğin dünya elektriğinin yaklaşık %0,36’sını kullandığı tahmin ediliyor – Belçika veya Şili’nin enerji tüketimiyle karşılaştırılabilir.”

Bu iddiaların ardından, kripto savunucuları, yetkilileri PoW blok zincirlerini karalamaya çalışmak ve Bitcoin madenciliğinin işleyişine dair tamamen cehaletleri nedeniyle kınadı.

“Bitcoin, dünyadaki enerjinin en temiz, en verimli ve en değerli kullanımıdır. Bitcoin madencileri her yerde sürdürülebilir enerji üretimini destekliyor. Madenciler, saf dijital enerji üreten veri merkezleridir. Doğru eylem, bitcoin satın almak veya şimdi madenciliğe başlamaktır.” Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Elderson’a yanıt verdi.

Bitcoin madenciliği hararetli bir şekilde tartışılan bir konu haline gelirken, bir bütün olarak kripto endüstrisi için kimin iyi olduğunu söylemek giderek zorlaştı. Alman dijital kültür kuruluşu Netzpolitik tarafından Nisan ayında yayınlanan bir rapora göre, AB yetkilileri, AB’nin Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi’nin iş kanıtı madenciliğini yasaklayan yasaya karşı oy kullanmasına rağmen, Bitcoin madenciliğini tamamen yasaklamayı düşünüyorlar. Martta.

Geçen hafta Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı’na gönderilen bir mektuba göre, 23 kongre üyesi kripto madenciliği Endüstrisinin ciddi çevresel riskler ve kirlilik oluşturduğu iddiasını “son derece yanıltıcı” olarak nitelendirdi.


Yorum Yap