Bitcoin Google, 2020’den Beri En Düşük Seviyelere Düştü

 Bitcoin Google, 2020’den Beri En Düşük Seviyelere Düştü

Bitcoin’den gelen büyük fiyat hareketlerinin olmamasına paralel olarak, varlık için yapılan Google aramalarının sayısı 2020’nin sonundan bu yana en düşük seviyelere geriledi.

Ayrıca, popüler Bitcoin Fear and Greed endeksi, BTC’nin 40.000 doların altındaki düşüşün ardından iki günlük toparlanmasına rağmen bir “korku” bölgesine yerleşti.

Perakende Faiz Eksikliği

CryptoPotato dün balina aktivitesinde birincil kripto para birimine yönelik son artışı bildirdi. Ancak, en azından Google Trends’ten alınan verilere göre, perakende yatırımcılardan gelen talebin son birkaç ayda düştüğü görülüyor.

Dünyanın en büyük arama motorundaki sorgu sayısı, tipik olarak, en önemli boğa koşularının ortasında olay yerine ulaşma eğiliminde olan daha küçük yatırımcıların davranışını gösterir. Bu, 2017 yılının sonlarında BTC’nin o zamanki ATH’sine kabaca 20.000 $ seviyesinde yükseldiği durumdu.

Varlık bir yıl süren ayı piyasasına girdiğinde, aramalar ortadan kalktı. Geçen yılki fiyat artışlarında BTC Nisan ayında ve daha sonra Kasım ayında 69.000$’a ulaştığında benzer bir şey yaşandı.

Bununla birlikte, kripto para birimi bir kez daha geri çekilmeye başladı ve yaklaşık altı ayda %50’ye yakın bir düşüşe yol açtı. Beklendiği gibi, Google Trendler verileri artık “Bitcoin” aramalarının düştüğünü ve en son Aralık 2020’de görülen en düşük seviyelere düştüğünü gösteriyor.

5 Yıl Önce Google’da Bitcoin Aramaları. Kaynak: Google Trendler

Korku Bitcoin Yatırımcıları Arasında Geri Döndü

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi fiyat oynaklığı, anketler, BTC hakimiyeti, ticaret hacmi, sosyal medya etkileşimleri vb. gibi çeşitli faktörleri inceleyerek kripto para birimi topluluğu içindeki genel hissi tahmin eder.

Nihai sonuçları 0-100 temelinde gösterilir; burada sıfır, “aşırı korku”yu ve 100 “aşırı açgözlülüğü” temsil eder.

Mart ayının sonlarında, BTC 50.000 $ işaretine doğru ilerlerken, ölçüm Kasım ayından bu yana ilk kez aşırı açgözlülüğe girdi. Bununla birlikte, BTC soğumaya başladığında ve hatta Nisan ayında 40.000 doların altına düştüğünde, Endeks aşırı korkuya düştü (dün).

Bugün, bitcoin Pazartesi günü düzeltmeyi kurtarmayı başardığı ve hatta Ocak 2021 ATH’sine 42.000 $ ‘a dokunduğu için sadece korku gösteriyor.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap