Bitcoin Hashrate’deki Düşüş, Madencilerin 24 Saatte 16.7 Milyon Dolar Kazanmasına Neden Oluyor

 Bitcoin Hashrate’deki Düşüş, Madencilerin 24 Saatte 16.7 Milyon Dolar Kazanmasına Neden Oluyor

15 Nisan’da, Kuzey Çin’de yaygın bir elektrik kesintisi, Bitcoin hash oranında keskin bir düşüşe yol açtı. Büyük madencilik çiftlikleri Çin’de bulunduğundan, hash oranında buna karşılık gelen% 20’lik bir düşüş vardı.

2021 Çin Hash Rate Çöküşü

Karma oranındaki düşüşün bir sonucu olarak, işlem işlemedeki birikmiş iş akışı hızla arttı ve bir montaj işlem ücretine neden oldu. Yüksek madencilik ücreti ile Bitcoin madencileri sadece 24 saat içinde yaklaşık 16,7 milyon dolar kazandılar.

Wu Blockchain, bir cıvıldamak bugün erken saatlerde:

“Bitcoin madencilerinin ücretleri önemli ölçüde arttı. Bitcoin madencilerine tek bir günde ödenen ücretler 16.76303mln $ ‘dır. Bunun temel nedeni, Kuzeybatı Çin’deki elektrik kesintisi ve denetiminin% 20 karma oranını azaltması ve bu da işlemlerin birikmesine neden olmasıdır. “

Bekleyen yığılmanın bir sonucu olarak, bazı kullanıcıların işlemlerini hızlandırmak için madencilerinin ücretlerini artırdıkları görülüyor.

“Kısa sürede çok sayıda paketlenmemiş işlem olması işlemlerin sıraya alınmasına neden oluyor ve ağın belirli bir süre içinde işleyebileceği işlem sayısı sınırlı. Wu Blockchain, transfer konusunda endişeli olan kullanıcılar madenci ücretini artıracak ”dedi.

O sırada işlenebilen ve doğrulanabilen işlemlerin sayısı sınırlıdır. Bu nedenle, blok zincirinde birçok işlem 9 saatten fazla bekletildi. Birçok analist, son fiyat düzeltmesini Çin’deki madencilik kesintisine bağlayarak elektrik kesintisinin BTC ve genel olarak blok zinciri üzerindeki etkisine ilişkin yeni bir endişeye yol açtı.

Tartışma, birçok kişinin Bitcoin ağının hash oranının 18 Nisan’da% 40 düştüğünü iddia etmesiyle başladı, ancak diğerleri Çin’deki elektrik kesintisinin 15 Nisan’da gerçekleştiğine ve madencilik karma gücündeki düşüşün% 20’den fazla olmadığına işaret etti.

bitcoin hashrate

Bitcoin Yavaşça Geri Dönüyor

Elektrik kesintisinden bu yana, madencilik güç eksikliği konusu kripto topluluğunda hararetli bir tartışma olmaya devam etti. Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.683 $ ‘dan geri çekilirken, BTC’nin döviz arzı sürekli bir düşüş gördüğü için yaklaşık 54.000 $’ a düştü.

Bitcoin Fiyatı şu anda 54.000 $ ‘lık destekle 55.000 $’ ın üzerinde konsolide ediyor. Bununla birlikte, 18 Nisan’daki yaklaşık% 10’luk düşüş, kral kripto para birimi mevcut boğa rallisi sırasında% 25’in üzerinde düşüş gördüğü için sıra dışı bir şey değildi. Karşılaştırmak gerekirse, 2017’de yaklaşık 6 kez meydana gelen% 10 ile% 25 arasında değişen fiyat düşüşleri oldu. Mevcut boğa koşusu, bu tür büyük bir geri çekilme yaşadı.

Göre Rekt Başkent, Yeni tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşüş, madalyonun boğa eğilimini etkilemedi.

2017 yılında #BTC % -30 ile% -40 arasında derinlikte 5 büyük Boğa Piyasası düzeltmesi vardı 2021’de, BTC sadece% -31 Bull Piyasası düzeltmesine sahipti Şimdi $ BTC 65.000 $ ‘lık ATH’lerinden -% 20 daha düşük #Bitcoin çok daha düşük bir seviyeye indi ve yine de Boğa Trendini korudu

Görünüşe göre Bitcoin’in hala zirvesinden çok uzak olduğu ve geri çekilmelere rağmen yakında 65.000 $ ‘ın üzerinde bir artış beklenmesi gerekiyor.


Yorum Yap