Bitcoin Hisse Senedi Endeksleri Sinyal Zayıflığı Olarak Askıda Kalıyor; Bloomberg Kıdemli Strateji Uzmanı ⋆ ZyCrypto

 Bitcoin Hisse Senedi Endeksleri Sinyal Zayıflığı Olarak Askıda Kalıyor;  Bloomberg Kıdemli Strateji Uzmanı ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Bloomberg’den Mike McGlone’a göre borsa düşerse muhtemelen hırpalanmaya devam edecek.

Bitcoin, Hisse Endekslerinden Çıkarılacak, Henüz Değil

Bloomberg Intelligence’da kıdemli bir emtia stratejisti olan McGlone, geçen hafta başlarında yayınladığı bir Op-Ed’e atıfta bulunarak, Bitcoin’in son zamanlardaki düşüşünü büyük borsa endekslerinin geri tepmesine sabitliyor.

Bitcoin’in geleneksel piyasa endekslerinin hareketinden henüz ayrılmadığı açıkça doğru olsa da, McGlone kripto para birimlerinin en azından yakın gelecekte biraz ısınmaya devam edebileceğini savunuyor.

“Bitcoin ve ham petrol ve bakır gibi makroekonomik açıdan hassas emtialara yönelik en büyük rüzgar, olası borsa düşüşlerinden kaynaklanıyor.” McGlone 7 Nisan’da tweet attı.

“Hisse senetleri düşmezse, federaller onları düşürür”

Ayrıca, giderek daha kararsız bir FED’in daha fazla kripto piyasası çöküşünü tetikleme endişesi de var. McGlone, Federal Rezerv enflasyonla mücadele için adım atarken, yatırımcıların biraz baskı yapmak zorunda kalabileceğini belirtti ve yakın tarihli bir röportajda FED’in gelecekte 50 baz puanlık faiz artırımını artırmasını “tamamen beklediğini” belirtti. 2018’den bu yana ilk kez 16 Mart’ta 25 baz puan artırdı.

Reklam &nbsp &nbsp

Bloomberg Economics’in kıdemli danışmanlarından Bill Dudley, ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu kontrol altına almak için ne kadar yapması gerektiğini bilmenin zor olsa da, “kesin olan bir şey var: Etkili olması için, hisse senedi ve tahvil yatırımcılarında şimdiye kadar olduğundan daha fazla kayıp.”

Şimdi ne var?

Bununla birlikte, çoğu alanda Nasdaq 100’den daha iyi performans gösterdiği için Bitcoin’in ilk çeyrek tozunu silkelemesi konusunda hala bir umut var. McGlone’a göre, “2009’da Bitcoin’in başlangıcından bu yana borsa tarihi herhangi bir gösterge ise, 2022 düşüşü yapılabilir.” Nasdaq 100 hisse senedi endeksinin 2020 baygınlığından bu yana ilk kez 100 hareketli ortalamadan sıçradığını gösteren bir grafik paylaşıyor ve en azından bir sarsıntının beklendiğini gösteriyor.

Geleneksel olarak, bitcoin Nasdaq 100’ün volatilitesinin yaklaşık 3 katı işlem görüyor, bu durum ilk çeyrekte değişmemiş gibi görünüyor. McGlone’a göre, bu farklı güç, Bitcoin’i 50 haftalık hareketli ortalama civarında kilit direnci kırmaya teşvik edebilir ve fiyat bu yıl 46.300 doların üzerinde kalırsa bir boğa koşusunu ateşleyebilir.

Raporlama itibariyle, Bitcoin bu haftaki kayıplarının son iki haftadaki kazançlarını tamamen yok etmesiyle bocalıyor.

Fiyat, önemli bir destek bölgesi olan 40.000 doların altına düştü ve şu anda 39.140 dolardan işlem görüyor.


Yorum Yap