Bitcoin ile Banksy Almak İstermisiniz? Sotherby’s Evet Diyor

 Bitcoin ile Banksy Almak İstermisiniz?  Sotherby’s Evet Diyor

Güzel sanatlar satıcısı Sotheby’s artık ödeme yöntemi olarak Bitcoin ve Ether’i kabul ediyor. Yanıtı test etmek için ilk teklif, çiçekler fırlatan maskeli bir adamı tasvir eden Banksy’s Love is in the Air’dir.

Bu, ile ortaklık yapılarak mümkün olur Coinbase, bunu etkinleştirmek için ısmarlama bir çözüm oluşturdu. Sotheby’s Baş Teknoloji Sorumlusu Stefan Pepe, bunu yaparak firmanın müşteri deneyimini geliştirdiğini ve yepyeni bir müşteriye de hitap ettiğini söyledi. Hareket, kripto para biriminin ana akım haline gelmesine yönelik bir başka adımı temsil ediyor.

“Güvenilir borsa Coinbase’den yararlanmak doğal bir ilerlemedir ve müşteri satın alma deneyimimizi geliştirmeye ve bulundukları yerde buluşarak müşteri tabanımızı genişletmek için yeni yollar geliştirmeye olan bağlılığımıza uygundur.”

Artık Bitcoin kullanarak Sotheby's'den fiziksel sanat eserleri satın almak mümkün

Source: sothebys.com

Ödeme Yöntemi olarak Bitcoin

Sotheby’s CEO’su CNBC’ye konuşma Charles Stewart kripto para birimlerini kabul etmenin firmanın bir süredir düşündüğü bir şey olduğunu söyledi.

Stewart, yakın zamandaki olumlu tepkisinden bahsetti. Pak NFT müzayedesiToplam 16,8 milyon doları netleştiren, fiziksel sanat için kripto para birimini kabul etmeyi keşfetme teşvikini verdi.

“Bu, kripto para biriminin fiziksel çizimler için ödeme olarak kabul edileceği ilk şey olacak. Bunun gerçekleşmesi için gerçekten heyecanlıyız. Bir süredir düşündüğümüz bir şey. Birkaç hafta önce ilk NFT satışımızı yaptığımızı hatırlayabilirsiniz. Bu satış serisinde 3.000’den fazla teklif sahibimiz ve katılımcımız vardı. “

Suları test edecek ilk parça Banksy’s Love is the Air olacak. Stewart, alıcıların isterlerse nakit de ödeyebileceklerini söyledi. Parçanın net 3-5 milyon dolar arasında olacağını tahmin ediyor.

“Banksy, sizin de farkında olabileceğiniz gibi, müzayedede çok popüler bir sanatçı oldu. Ve işine çok fazla ilgi var, fiziksel para da ödüyor. Ama kriptoyu tanıtmak için ikonik Banksy tablosundan daha iyi bir kombinasyon var mı? “

Bitcoin boğa Anthony Pompliano Yakında, her şirket nakit yerine geleceğin para birimini kabul edecek diyerek alkışlandı.

Bitcoin günlük grafik

Source: BTCUSD on TradingView.com

Yorum Yap