Bitcoin Kısa Bir İyileşmeden Sonra Bir Düzeltmeye Başladı mı? Hayati Ticaret Seviyeleri

 Bitcoin Kısa Bir İyileşmeden Sonra Bir Düzeltmeye Başladı mı?  Hayati Ticaret Seviyeleri

Bitcoin nihayet Luna Foundation Guard’ın (LFG) BTC satın alma çılgınlığı sayesinde son 24 saat içinde 40.000 doları aşmıştı. Bununla birlikte, fiyat hareketi, yazı sırasında %7’lik bir artış kaydettikten sonra %4’lük bir düşüş kaydettikten sonra çok erken söndü. Bitcoin’in 24 saatlik işlem hacmi de yazı yazılırken bir darbe aldı.

Bitcoin’in korku endeksi 28’i okudu korku duygusuna karşılık gelen bu, kral madeni para için başka bir çöküşü çevreleyen korkuyu yansıtıyordu. LFG Bitcoin alımından sonra bile fiyatlar üzerinde fazla bir etkisi olmadığı ortaya çıktı.

LFG, bu haftanın başında UST rezervine 100 Milyon Doların üzerinde değere sahip 2508 BTC eklemişti. Bu, BTC sayısını 42.406.92 dolara çıkardı.

Ek olarak, ABD enflasyon oranı %8,5 arttı, bu 40 yılı aşkın süredir kaydedilmemiş bir oran. Küresel kripto para piyasa değeri, geçen gün %2,5’lik bir düşüşün ardından 1,95 Trilyon Dolar’da kaldı.

Bitcoin Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

BTC, dört saatlik grafikte 40 bin doların üzerinde işlem görmeye başladı. Görüntü Kaynağı: BTC/USD TradingView’de

Bitcoin, yazı yazılırken 40.030 dolardan işlem görüyordu ve 40.000 doların biraz üzerinde görülüyordu. Madeni para, son 24 saat içinde 40.956 dolarlık ani direncini kırmayı başardı.

Ancak basın zamanında, varlık yukarıda belirtilen direnç işaretinin altında işlem görüyordu. Bir sonraki ticaret seanslarında boğaların tutarlı baskısı, fiyatları 42.000 dolara kadar yükseltebilir.

Mevcut fiyat seviyesinden bir düşüş, BTC’nin 38.000 $ destek çizgisinin yakınında işlem göreceği anlamına gelir. Bunun üzerinde kalamayan bir sonraki destek seviyeleri 37.000 $ ve ardından 33.000 $ olarak gerçekleşti.

İşlem hacmi, son işlem seansı yükseliş hareketi anlamına gelen yeşil renkte kapanırken, yazı yazılırken yükselmeye başlamıştı.

İlgili Okuma | Nightly Mint: Günlük NFT Özeti

Teknik Analiz

Dört saatlik grafikte Bitcoin hala aşırı satılıyor. Görüntü Kaynağı: BTC/USD TradingView’de

Bitcoin, satın alma baskısı açısından kısa bir toparlanma yaşadı, ancak son düşüşten sonra alıcılar piyasadan çıktı. Bu ayın çoğu için BTC, oldukça düşük alım gücüne tanık oldu.

Göreceli Güç Endeksi’nde, madeni para, satıcıların piyasada alıcılardan daha fazla olduğunu gösteren yarım çizginin altında görüldü. Bu da korku indeksine karşılık geldi. Alıcıların yeniden girebilmesi için daha geniş bir pazar gücü gereklidir.

Sermaye çıkışlarını ve girişlerini belirleyen Chaikin Para Akışı da RSI ile uyumluydu. Dört saatlik grafikte görüldüğü gibi sermaye çıkışları sermaye girişlerinden daha fazla oldu.

İlgili Okuma | Ethereum 3028 Dolarda, ETH İçin Bir Sonraki Kritik Destek Seviyesi Nerede?

Bitcoin, pozitif fiyat momentumunun başlangıcını gösteriyor. Görüntü Kaynağı: BTC/USD TradingView’de

Madeni para tekrar 40.000 dolarlık direnç işaretine yaklaştığından, Bitcoin eski seviyelerini geri kazanmaya çalışabilir. Varlık, yukarıdaki göstergenin yansıttığı gibi fiyatında olumlu bir değişiklik gösterdi.

MACD, madeni paranın fiyat hareketini belirler.

BTC, yazının yazıldığı sırada bir yükseliş geçişine tanık oldu, bu da sonraki işlem seanslarında BTC’nin hemen fiyat tavanını öğretmeyi deneyebileceği anlamına geliyordu. MACD, yazı yazarken yükseliş anlamına gelen yeşil histogramları parlatmıştı.


Yorum Yap