Bitcoin, Kısa Vadede Düştüğü Görüldüğü İçin Paskalya Pazarında 40K Dolara Tutunuyor

 Bitcoin, Kısa Vadede Düştüğü Görüldüğü İçin Paskalya Pazarında 40K Dolara Tutunuyor

Paskalya Pazarında, kripto para birimlerinin çoğu aşağı doğru işlem gördü. Pakete liderlik eden Bitcoin, geri çekilmeyi engelleyemedi.

Pazar günü itibariyle tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, bir önceki güne göre yüzde 0,69 düşüşle 1,87 trilyon dolardı.

Fiyat sıkıştırması şimdiye kadar Paskalya hafta sonunun baskın grafik özelliği haline geldiğinden, Bitcoin’in (BTC) kısa vadede düşmeye devam edeceğine dair beklentiler devam ediyor ve endişeli tüccarları 40.000 doların altına başka bir düşüşten kurtarıyor.

Coingecko verilerine göre BTC, Pazar günü son yedi gün içinde %5.5 düşüşle 40.444,29 dolardan işlem görüyordu.

Kripto para piyasasının son 24 saatteki toplam hacmi yüzde 19,67 düşüşle 49,62 milyar dolar oldu. DeFi’deki toplam hacim şu anda 5,26 milyar dolar ve kripto para piyasasındaki 24 saatlik hacmin yüzde 10,60’ını oluşturuyor.

Önerilen Okuma | Miami Etkinliğinden Gelen Coşku Fışkırırken Bitcoin Fiyatı 42.000 Doların Altında Geri Çekiliyor

Bitcoin İçin Sözleşme Aralığı

TradingView verilerine göre BTC/USD, Cumartesi ve Pazar günleri 40.700$ tavan ile daralan bir aralıkta işlem görüyor.

Tatil sezonu başladığında, ABD hisse senedi piyasaları Lenten haftası için kapalı olduğundan ve kriptonun korelasyona dayalı oynaklıktan kaçınmasına izin verdiği için parite çok az hareket yaşadı.

Fiyat konsolidasyonu, dünyanın en değerli kripto para birimini kritik destek seviyelerine iten bir haftalık düşüş baskısını takip ediyor.

Son fiyat konsolidasyonu, Bitcoin’in yaklaşık 10.000 $ değer kaybettiği iki haftalık bir kayıp kaymasını takip ediyor.

CoinMarketCap verilerine göre, dünyanın en büyük kripto para birimi şu anda yüzde 0,07 düşüşle yüzde 41 pazar payına sahip.

Hafta sonu grafiğinde BTC toplam piyasa değeri 787,44 milyar dolar | Kaynak: TradingView.com

BTC Daha Yüksek Düşüşler Yapıyor

Sosyal medyada tanınmış bir boğa olan Kevin Svenson, piyasa hareketlerini analiz ederek, mevcut grafik davranışının, 2018’in sonlarında Bitcoin’in ayı piyasasının erimesinden hemen önceki döneme benzediği konusunda uyardı.

Bu olay, yıl boyunca uzun bir düşük düşüş serisini takip ederken, Bitcoin’in 2022’de daha yüksek düşüşler yaptığını vurguladı, ancak tabloların dönmesi ve “kapitülasyonun” girmesi çok fazla zaman almaz.

Önerilen Okuma | Makroekonomik ve Jeopolitik Kaygı Sürdükçe Bitcoin Kaymaya Devam Ediyor

Analist: Bitcoin Korkunç 24K Doları Vurmayacak

Bu arada, son zamanlardaki durgunluğa rağmen, popüler kripto araştırmacısı PlanB Cuma günü yaptığı açıklamada, BTC’nin gerçekleşen değerlere düşmesini öngörmediklerini belirtti.

Açıklamaları, dünyanın en değerli kripto para biriminin bu ayın başlarında 2022’deki en yüksek seviyesinden keskin bir şekilde düşmesiyle geldi. BTC şu anda yılbaşından bugüne kadarki en yüksek seviyelerinin yaklaşık %20 altında işlem görüyor ve Kasım ayındaki rekor seviyesinden %40’tan fazla düştü.

PlanB, esas olarak BTC’nin birkaç gün içinde 24.000 dolara düşebileceği endişelerini reddetti. Son üç kez böyle bir olayın gerçekleştiğini fark ettiler, bunun kriptoyu içeren sözde “kara kuğu” olayıyla bağlantılı olduğunu fark ettiler.

Uzman, piyasayı gerçekleşen seviyelere taşımak için güçlü olumsuz duygularda ani bir artış gerekeceğini iddia etti.

123rf.com’dan öne çıkan resim, grafikten TradingView.com


Yorum Yap