Bitcoin Madencileri Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’ye Akın Ediyor

Üçüncü yarıdan sonra Bitcoin ağının net bir resmine sahip olmak haftalar alabilir , ancak bazı madencileri Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV'ye (BSV) döndü .

BCH hashrate iki günde %66 düştü. Bu yıl yarıya inecek bir başka madeni para da BSV. Nisan ayında kendi yarıya inmesinden 24 saat sonra, hashrate neredeyse %16 düştü vebu hafta da ikiye katlandı (ancak son 24 saat içinde% 7 azaldı).

Bu iki yarıdan sonra, bazı analistler madencilerin kayıp gelirleri telafi etmeye çalışarak BCH ve BSV’den BTC’ye geçeceklerini iddia ettiler. Görünüşe göre BTC yarıya intikten sonra geri dönüyorlar.

Bu arada, Bitinfocharts.com’a göre, BTC hashresi günde %12 düştü. Bununla birlikte, Bitcoin girişimcisi Matt Odell, madencilik havuzlarında veri aramanın bir seçenek olduğunu ancak bunların kendi bildirdiği sayılar olduğunu ve ölçümlerin ortalama blok kullanılarak elde edildiği göz önüne alındığında, daha kısa zaman dilimleri için hashratın doğru bir şekilde hesaplanmasının süreleri ve mevcut madencilik zorluğu nedeni ile zor olduğunu belirtti.

Odell, “Önümüzdeki birkaç hafta içinde ağın yarıya indirilmesinden sonra ne kadar karma oranının düştüğü hakkında daha iyi bir fikrimiz olacak ” dedi.

Bundan bahsetmişken, madencilik ödülleri için rekabet etmenin ne kadar zor olduğunu gösteren bir ölçü olan BTC madenciliği zorluğunun, bir sonraki ayarlamada beş gün içinde %3,5 artarak 16,68 T’ye çıkacağı tahmin ediliyor ve bu da tüm zamanların en yüksek seviyesi olacak.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi