Bitcoin Madencileri Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’ye Akın Ediyor

 Bitcoin Madencileri Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’ye Akın Ediyor

BCH hashrate iki günde %66 düştü. Bu yıl yarıya inecek bir başka madeni para da BSV. Nisan ayında kendi yarıya inmesinden 24 saat sonra, hashrate neredeyse %16 düştü vebu hafta da ikiye katlandı (ancak son 24 saat içinde% 7 azaldı).

Bu iki yarıdan sonra, bazı analistler madencilerin kayıp gelirleri telafi etmeye çalışarak BCH ve BSV’den BTC’ye geçeceklerini iddia ettiler. Görünüşe göre BTC yarıya intikten sonra geri dönüyorlar.

Bu arada, Bitinfocharts.com’a göre, BTC hashresi günde %12 düştü. Bununla birlikte, Bitcoin girişimcisi Matt Odell, madencilik havuzlarında veri aramanın bir seçenek olduğunu ancak bunların kendi bildirdiği sayılar olduğunu ve ölçümlerin ortalama blok kullanılarak elde edildiği göz önüne alındığında, daha kısa zaman dilimleri için hashratın doğru bir şekilde hesaplanmasının süreleri ve mevcut madencilik zorluğu nedeni ile zor olduğunu belirtti.

Odell, “Önümüzdeki birkaç hafta içinde ağın yarıya indirilmesinden sonra ne kadar karma oranının düştüğü hakkında daha iyi bir fikrimiz olacak ” dedi.

Bundan bahsetmişken, madencilik ödülleri için rekabet etmenin ne kadar zor olduğunu gösteren bir ölçü olan BTC madenciliği zorluğunun, bir sonraki ayarlamada beş gün içinde %3,5 artarak 16,68 T’ye çıkacağı tahmin ediliyor ve bu da tüm zamanların en yüksek seviyesi olacak.

Yorum Yap