Bitcoin Madencilerinin% 30 kadarı, Yarılanmadan Sonra Dükkânı Kapattı

Bitcoin ( BTC ) madencilik firmalarının yaklaşık üçte biri , madencilik ödüllerinde bir azalma nedeniyle iş kârsız hale geldiğinden dolayı makinelerini kapatıyor olabilir.

Üçüncü Bitcoin yarılanması bugün kripto para biriminin arzını azaltarak, blok başına ağın temelini oluşturan matematiksel bulmacaları çözmek için madencilere ödenen bonusu % 50 ila 6.25BTC arasında düşürdü. Poolin maden havuzundaki Başkan Yardımcısı Alejandro De La Torre‘ye göre, tüm BTC ağı hashratının %15 ila  30’unu oluşturan madenciler , kâr marjları baskı altına alındığı için zaten kapanma sürecindedir.

Yetkili, Bitmain’in S9 madencisi gibi verimsiz “eski nesil” madencilik makinelerini daha yüksek elektrik maliyetleriyle işleten şirketlerin en çok etkileneceğini belirtti.

Yarılanma sonrasındaki ilk 1008 bloğun yavaşça çıkarılmasını bekleniyor, çünkü çok sayıda kârsız madenci ağdan düşüyor. İlk 1008 bloğunun yarı yarıya zorlanacağını, ancak ödülün yarısını alacağını düşünerek, tüm Bitcoin ağının yaklaşık % 30’unun zorlanacağı tahmin ediliyor.

Madenciler periyodik yarılanmadan baskı görüyor, çünkü bu durummadencilik şirketlerinin gelirlerini büyük ölçüde etkileyecek. Bazı uzmanlar, gelir düşüşünün BTC’nin fiyatındaki ani artışla telafi edilebileceğini iddia ediyor . Bu genellikle önceki yarılanma olaylarıyla ilişkili bir başarı. Ancak, fiyat düşerse, daha az verimli madenciler daha hızlı sıkılır.

De La Torre “madencilik hayatta kalmak için uzun bir oyun” dedi ve daha verimli madencilik makinelerine geçemeyen veya daha ucuz elektrik bulamayan firmalar teslim olacak. Bu madencilerin çoğunun yarıya inmesinden sonra kapanmasını beklesek de, bazılarının yakın gelecekte hayatta kalacak kadar ucuz elektriğe sahip olmaları muhtemel” dedi.

Bitcoin madencilik ödülü 2009’da 50’idi. 2012’de 25’e düştü; 2016 yılında 12.5 ve ardından bu yıl 6.25’e (tümü BTC’de ), her dördüncü yılda bir önceden belirlenmiş, değiştirilemez arz kesintisinde enflasyonun kontrol altında tutulması amaçlanmıştır.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi