Bitcoin Madenciliği Amerika’nın Enerji Bağımsızlığı İçin Faydalı Olacak

 Bitcoin Madenciliği Amerika’nın Enerji Bağımsızlığı İçin Faydalı Olacak

Pete Sessions – Teksas’ın 17. Kongre Bölgesini temsil eden Kongre üyesi – Bitcoin’in ABD’nin enerji bağımsızlığını yeniden inşa etmede teşvik edici bir faktör olacağını iddia etti. Görüşünün destekçileri arasında tanınmış BTC HODLer – Senatör Cynthia Lummis vardı.

BTC Madenciliği ABD’yi Enerjiden Bağımsız Yapacak

Kripto para endüstrisi hakkındaki düşüncelerini yayınlayan en son ABD’li politikacı, Kongre Üyesi Pete Sessions. Birkaç gün önce, 67 yaşındaki Cumhuriyetçi Bitcoin’in “Amerikan değerleriyle uyumlu olduğunu ve doları güçlendireceğini” söyledi.

Dün (21 Mart), daha da ileri giderek bitcoin madenciliğine değindi ve sürecin Amerika’nın enerji bağımsızlığını yeniden inşa edeceğini tahmin etti.

Bazı kullanıcılar, Bitcoin madenciliğinin gezegen için çevreye zararlı bir süreç olduğu ve ABD’nin bundan kaçınması gerektiği yorumunda bulunurken, diğerleri onun konseptini kabul etti. Beklendiği gibi, Session’ın açıklamasını retweetleyen Senatör Cynthia Lummis’ten destek gördü.

Lummis’in en önde gelen kripto destekçileri ve bitcoin HODLer’ları arasında olduğunu belirtmekte fayda var. 2013 yılında tek bir coin fiyatı 300$ civarındayken 5 BTC satın aldı. Geçen yaz, varlıklarını 100.000 dolara kadar birincil dijital varlıkla doldurdu.

Ekim 2021’de Lummis, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki artan enflasyonla ilgili endişelerini dile getirdi ve Amerikan makamlarının durumu nasıl kontrol edemediği konusundaki hayal kırıklığını gösterdi. Ancak, finansal krizin ardından doların çöküşünün kripto para birimlerinin varlığı sayesinde ölümcül bir olay olmadığına inanıyor:

“Bizimki de dahil olmak üzere hükümetlerin sorumsuzluğunu aşan Bitcoin ve diğer dijital para birimleri için Tanrıya şükürler olsun. Bu, başgösteren, öngörülebilir, büyük meseleyi ele alma sorumluluğumuzun bir suçlamasıdır.”

Teksas’ta Kripto Gelişiyor

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, “Yalnız Yıldız Devleti” ABD’nin kripto madenciliği başkenti olarak ortaya çıktı. Bu kısmen, madencilerin daha ucuza faaliyet göstermesine olanak tanıyan bölgedeki düşük elektrik fiyatları ve yerel düzenleyiciler ve kanun yapıcılardan gelen olumlu duruştan kaynaklanıyor. Böyle bir politikacı, Austin, Teksas belediye başkanı Steve Adler.

Bu ayın başlarında, şehri “kripto alanında küresel bir lider” haline getirmek için iki girişim önerdi. Bunlar, blok zinciri teknolojisinin ve Web3’ün faydalarını teşvik ediyor ve bir ödeme yöntemi olarak bitcoin’i benimsiyor.

Adler, birincil dijital varlığı, güvenliği artıran ve “coğrafi ve politik sınırlar boyunca” anlık işlemler sağlayan bir değer deposu olarak tanımladı. Bu nedenle, belediye vergileri, harçlar ve cezalar için bir ödeme aracı olarak BTC’yi benimsemek Austin’in ekonomik kalkınması için oldukça faydalı olabilir.

Öne Çıkan Resim KXXV’nin izniyle

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)

Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve ilk ay Binance Vadeli İşlemlerinde 100$ ücretsiz ve %10 indirimli ücret almak için bu bağlantıyı kullanın (şartlar).

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve depozitolarınızdan 7,000$’a varan PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın.
Yorum Yap