Bitcoin Madencilik Şirketlerinin Hisse Senedi Fiyatları Daha Geniş Bir Piyasa Düşüşü Ortasında Düşüyor

 Bitcoin Madencilik Şirketlerinin Hisse Senedi Fiyatları Daha Geniş Bir Piyasa Düşüşü Ortasında Düşüyor

Bitcoin madencilik hisseleri, BTC’nin fiyatındaki düşüşün ardından 2022’de şimdiye kadar düşmeye devam etti ve Riot Blockchain en büyük kaybeden oldu.

Bitcoin Madenciliği Hisseleri Düşüyor

İçinde tweet dizisi Arcane Research analisti Jaran Mellerud tarafından 11 Mayıs 2022 Çarşamba günü yayınlanan veriler, piyasa değerine göre en büyük madencilik stoklarından beşinin yıl başından bugüne (YTD) %50’den fazla kayıplarla düşüşe geçtiğini gösterdi.

Marathon Digital Holdings YTD %62 düştü ve Hut8 %63 ile bir adım yükseldi. Arcane Research verilerine göre Riot, %65 ile en büyük YTD kaybına uğradı.

Mellerud’a göre kayıpların bir nedeni, kripto madenciliği şirketlerinin çoğunun bitcoin tutması, bu da BTC’nin değerinden etkilenmeleri anlamına geliyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, Kasım 2021’deki ATH’den bu yana değerinin %60’ından fazlasını kaybetti. Şu anda BTC, geçen hafta yaklaşık 14.000 dolar düştüğü için 26.000 dolarda mücadele ediyor.

Bu arada, BTC fiyat düşüşü sonuç olarak madencilik firmaları için daha az gelire yol açtı. Mellerud, bitcoin fiyatındaki bir düşüşün küresel hash oranında bir düşüşe neden olabileceğini, ancak 2022’de durumun farklı olduğunu kaydetti. Yakın zamanda bildirildiği üzere, hash oranı yakın zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Analiste göre, BTC’nin fiyatındaki düşüş ve artan küresel hash oranı, firmaların daha az bitcoin madenciliği yapmasına neden oldu. Mellerud ekledi:

“Bu şirketlerin çoğu hash oranlarını yatırımcıların umduğu kadar hızlı büyütmedi. Yatırımcılar, bu şirketler için büyüme varsayımlarını daha muhafazakar bölgelere uyarlamış olabilir.”

Planlı Stok Konsolidasyonu Olan Kurumları Çekecek Kovan

Bu arada Kanadalı kripto madencisi Hive Blockchain, ortak hisselerini beşe bir birleştirme planlarını açıkladı. göre basın bültenihareket, şirketin hisse fiyatını artırırken, ihraç edilen ve ödenmemiş adi hisse senedi sayısını 411.209.923’ten 82.241.984’e düşürecek.

Hisse senedi konsolidasyonunun artan kurumsal yatırımları çekmesi bekleniyor. Hive’ın yönetim kurulu başkanı Frank Holmes’tan yapılan açıklamada şunları söyledi:

“HIVE, emsallerimizin çoğundan daha yüksek bir piyasa değerine ve Fiyat/Kazanç oranları, çalışan başına gelir ve borç/özsermaye oranları ile ölçülen daha güçlü temellere sahip olsa da, artan hisse fiyatı, temel ekranlarının çoğu hariç tutulduğu için daha fazla kurumsal görünürlük yaratır. hisse başına 5 doların altında hisse senedi.”

Konsolidasyon sonrası adi hisselerin, düzenleyici onayın ardından 20 Mayıs 2022’ye kadar hem TSX borsasında hem de Nasdaq’ta işlem görmeye başlaması bekleniyor. Mart ayının başlarında Hive, yeni ASIC madencilik çipleri satın almak için Intel ile bir tedarik anlaşması imzaladı.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap