Bitcoin Mega Balinaları Sadece 2 Günde 1,6 Milyar Dolarlık BTC Topladı ⋆ ZyCrypto

 Bitcoin Mega Balinaları Sadece 2 Günde 1,6 Milyar Dolarlık BTC Topladı ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Ekonomik belirsizlik dönemlerinde yaşıyoruz. Hayır, jeopolitik gerilimler ve en yüksek enflasyon oranları sayesinde piyasa eskisi kadar canlı görünmüyor. Bitcoin, yılın başında kaybettiği zemini geri almak için mücadele etti ve neredeyse tekrar 50 bin dolara ulaştı, ancak o zamandan beri fiyasko oldu.

Nisan ortasından bu yana hareketsiz olan kripto piyasası aşağı yönlü bir eğilim gösteriyor ve kritik destek seviyelerini istikrarlı bir şekilde ihlal ediyor. Bu, pek çok tüccarı pozisyonlarını satmaya ve onları tahvil ve hatta nakit gibi daha dokunulmaz yatırımlara dönüştürmeye zorladı. Bu doğru hareket mi? En deneyimli ve zengin tüccarlar ne yapıyor?

Zincir üstü ve sosyal metrik firması Santiment’ten piyasa analisti Ali Martinez tarafından elde edilen verilere göre, büyük bitcoin sahipleri çantalarını büyütmek için bir kez daha bu fırsatı değerlendirdi.

Daha açık olmak gerekirse, 10.000 ila 100.000 BTC’ye sahip cüzdanlar, 25 Nisan’da bitcoin 38.200 dolara düştüğünden bu yana 40.000 BTC’yi aldıktan sonra eskisinden %2 daha fazla BTC tutuyor.

Bu hamle piyasaya sadece 1,6 milyar dolarlık bir satın alma baskısı oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda büyük oyuncuların şu anda BTC’yi indirimli olarak yakalamaya istekli olduğu anlamına geliyor.

Reklam &nbsp &nbsp

Sosyal medyadaki olumsuz düşünceden etkilenmek kolay ama piyasayı hareket ettirenler küçük perakende yatırımcıları değil. Sessizce satın alan veya satan büyük balinalar, büyük ölçüde piyasa trendlerini belirlemekten sorumludur.

Bitcoin gibi volatil bir varlığın fiyat hareketini kısa vadede tahmin etmek zor ama orta vadede kimin alıp kimin sattığına bakarak bunu anlamlandırabiliriz.

BTCUSD Grafiği Ticaret Görünümü

Piyasada panik varsa ama satanlar kısa vadeli sahipleriyse, bu iyi bir biniş fırsatı olabilir. Aksine, son zamanlardaki bir boğa koşusunun ardından fiyatlar düşmeye başlıyorsa ve bundan sorumlu olanlar uzun vadeli sahipleri kâr ediyorsa, bu daha büyük bir dökümün başlangıcı olabilir. Bu durumda, yukarıda sunulan zincir üstü verileri izleyerek, ilkinin makul olabileceği görülüyor.


Yorum Yap