Bitcoin, On Yıl Boyunca Parabolik Eğride Temel Oluşturuyor

 Bitcoin, On Yıl Boyunca Parabolik Eğride Temel Oluşturuyor

Kitleler Bitcoin’de düşüşte. Piyasa, piyasa değerine göre en iyi kripto para biriminde devam eden zayıflık göz önüne alındığında, 30.000 doların altındaki fiyatların tekrar gözden geçirileceğine inanıyor. Tüm gözler devasa “ayı bayrağında”, ama bunun yerine bir ayı tuzağı olabilir mi?

Bitcoin fiyatı, geçmişte birkaç orta ve uzun vadeli dip oluşturan on yıllık parabolik trend çizgisi boyunca ezilmeye devam ediyor. BTCUSD’nin devam eden parabolik momentum için tutması gereken şu anda kırılmamış bir trend çizgisine ve buradan bir sıçrama elde etmemizin ne anlama gelebileceğine daha yakından bir bakış.

On Yıl Boyunca Kesintisiz Parabolik Boğa Trendi, Base 4’e Hazırlanıyor

Etrafınıza sorarsanız, çoğu insan Bitcoin’in neden 30.000 doların altına düştüğünün çeşitli nedenlerini kesin olarak açıklayacaktır. Bu arada, BTC başına fiyat, son on yılda dibe vurduğu kanıtlanmış bir parabolik destek hattı boyunca ilerliyor.

İlgili Okuma | Bitcoin Ayı Piyasası Karşılaştırması, Boğa Sezonunun Neredeyse Zamanının Geldiğini Söyledi

Kripto para birimi, sonunda bozulan ve kripto para birimi başına fiyatı 3.200 dolara geri getiren parabolik rallisi nedeniyle 2017 yılının sonlarında bir hane adı haline geldi. Kara Perşembe’de bu seviyenin yeniden test edilmesi, yalnızca aşağıdaki çizelgedeki temel binaya eklendi.

Dikkat, üs 4. Kalkış için uygun muyuz? | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Eğri, on yıllık trend çizgisi ile yukarıda resmedilen parabolik eğri modeli karşılaştırıldığında, 4 tabanının inşa sürecinde olduğu ihtimali var. Taban 3 ile taban 4 arasında, parabolik varlık – bu durumda BTC – çok kısa sürede iki katına çıkar.

2020’nin sonundan Nisan 2021’e kadar, Bitcoin fiyatı, taban 3’ten taban 4’e koşarken, değer olarak altı ila on iki kat arttı. Bu şemaya göre, taban 4 de oldukça dik ve fiyatın önemli ölçüde yükselmesine izin veriyor. . Tek sorun şu ki, bu son temel, eğer geçerliyse, bu on yıllık boğa trend çizgisi için sonun yakın olduğunu gösteriyor.

Parabolik bir trend çizgisi ihlal edildiğinde, piyasa değerine göre en yüksek kripto para birimi, belirlenen yükseklerden %80’e kadar düşebilir. Geçmiş ayı piyasaları, yukarıdan aşağıya %84’ten fazla düşüşe neden oldu. Parabolik ralliler de tırmanmak için gerekenden daha hızlı bozulma eğilimindedir – bir rollercoaster’ın endişe uyandıran yükselişine benzer şekilde, ardından hızlı bir düşüş ve bir kez daha binmeye karar verene kadar yolculuk sona erer.

“Boğalar merdivenleri, ayılar asansörü kullanır”

Zincir üstü sinyaller bu seviyede bir dibi destekler | Kaynak: cam düğüm

Zincir Üstü Sinyaller Mevcut Seviyelerde Bitcoin Dibini Destekliyor

Varlık ayarlı uyku hali akışı gibi zincir üstü sinyaller, Bitcoin’in önemli bir dibe vurduğu diğer anlarla benzer birikim belirtileri gösteriyor. Bu zincir üstü diplerin birçoğu, tam olarak BTC başına fiyat parabolik trend çizgisine dokunduğunda geldi.

İlgili Okuma | Kripto Taklitleri Ders Kitabı Piyasa Duygu Döngüsü, Güven Döndüğünde Ne Olur?

Bu sadece bir tesadüf olabilir mi, yoksa bu parabolik trend çizgisinin tuttuğu, yeni bir temelin oluşturulduğu ve Bitcoin rallisinin son aşamasının başladığı daha geçerli mi?

Takip etmek Twitter’da @TonySpilotroBTC veya katıl TonyTradesBTC Telgrafı özel günlük piyasa bilgileri ve teknik analiz eğitimi için. Lütfen dikkat: İçerik eğiticidir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

iStockPhoto’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan Grafikler
Yorum Yap